Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu z dofinansowaniem 3,5 mln zł

16.09.20

Rozbudowa SP nr 2 w Swarzędzu realizowana była w okresie od kwietnia 2019 do sierpnia 2020 i swoim zakresem obejmowała takie elementy jak:

  • rozbiórka obiektu sklepiku szkolnego, rozbiórka istniejących schodów przy sali gimnastycznej, rozbiórka istniejącego utwardzenia boiska i chodnika;
  • rozbudowa istniejącego budynku szkoły o powierzchnię 1609,36 m2 stanowiącą dwukondygnacyjny budynek będący łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nowobudowaną, zawierającą salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz część dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze;
  • wykonanie zagospodarowania terenu przestrzeni manewrowej dla pojazdów jednostek ratowniczych, dojść - chodników, placu postojowego dla samochodów osobowych, nowych trawników;
  • budowa sieci wewnętrznych na działce: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej;
  • budowa placu zabaw o pow. 515,20 m2 wykonanej z poliuretanu wraz z wyposażeniem w urządzenia zabawowe;
  • wykonanie nowych boisk sportowych: o nawierzchni naturalnej trawiastej o pow. 2800 m2, o nawierzchni poliuretanowej 1122,40 m2, bieżni sportowej o pow. poliuretanowej 341,00 m2, wraz z wyposażeniem w elementy sportowe: piłkochwyty, elementy do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej.
  • wykonanie i montaż nowej bramy wjazdowej i furtki, ławek - 40 sztuk, betonowych koszy na śmieci - 7 sztuk, wiaty śmietnikowej, wiaty na bramki sportowe, stojaka na rowery.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 17 361 250,00 z czego 3 472 250,00 stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W sierpniu 2020 roku Gmina Swarzędz na wniosek złożony do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego, uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 6 276 692,00 na sfinansowanie inwestycji bliskich ludziom tj. szkoły, przedszkola, wodociągi czy domy pomocy.