Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 22 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

29.03.20

Szanowni Państwo! Dzisiaj, tj. w niedzielę 29 marca odbyliśmy kolejną video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przekazuję Państwu aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► Do godz. 14:00 nie zmieniły się dane, które podałem Państwo dzisiaj rano. W niedzielę 29 marca w naszej gminie nadal 124 osoby (92 adresy) objęte są kwarantanną domową. Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. Jak już informowałem, osoba, która zachorowała to ratownik medyczny - przebywa na leczeniu w szpitalu w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

► Wszystkie osoby objęte kwarantanną pozostają pod nadzorem policji. Jej patrole codziennie sprawdzają, czy osoby te nie opuszczają domów. Ponieważ rośnie liczba adresów - policjanci mają coraz więcej takich zadań, a zarazem mniej możliwości pełnienia normalnej służby patrolowej i interwencyjnej. Dlatego ponownie zachęcam mieszkańców podlegających obowiązkowej kwarantannie, aby korzystali ze specjalnie dla nich przygotowanej aplikacji, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych i którą można pobrać pod następującym adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Z góry Państwu dziękuję za skorzystanie z tego narzędzia. W ten sposób odciążymy policjantów.

► Proszę Państwa! Z całej Polski codziennie napływają coraz bardziej niepokojące dane. Dzisiaj wczesnym popołudniem w kraju mieliśmy już ponad 1770 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 20 zgonów z tego powodu. Zagrożenie koronawirusem jest więc cały czas realne i, niestety, narasta. Przypominam zatem: każdy z nas musi stosować się do wszystkich zaleceń sanitarnych - to jedyna droga minimalizowania ryzyka. Bardzo Państwa o to proszę. Zostańcie w domu!

► Wszystkich obowiązują ograniczenia wprowadzone przez rząd RP - przypominamy je pod tym adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

Od siebie dodaję jeszcze apel: ograniczmy również kontakty w gronie rodzinnym. Zrezygnujmy z odwiedzin, wizyt, wybierzmy inne, bezpieczne formy utrzymywania kontaktu.

► Przypominam, że Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej służą Państwu pomocą i choć - dla Państwa bezpieczeństwa - do odwołania wstrzymana została bezpośrednia forma obsługi klienta w OPS, cały czas oferujemy Państwu różne formy wsparcia. Bardzo proszę przeczytać KOMUNIKAT OPS w tej sprawie.

► Odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania proszę szukać przede wszystkim tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus

► Aktualne pozostają informacje i zalecenia, które przekazałem Państwu w poprzednich komunikatach.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek