Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Specjalistyczne wyposażenie magazynu przeciwpowodziowego w Swarzędzu – etap II

26.07.17

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Informujemy, że w dniu 25 lipca 2017 r. pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu a Gminą Swarzędz została zawarta umowa o udzielenie dotacji dla projektu pn. Specjalistyczne wyposażenie magazynu przeciwpowodziowego w Swarzędzu - etap II.

Przedsięwzięcie dotyczy wyposażenia magazynu przeciwpowodziowego Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego w niezbędny sprzęt służący zapobieganiu i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych.

Efektem realizacji przedsięwzięcia jest zwiększenie gotowości operacyjnej poprzez wprowadzenie na stan nowego sprzętu ratowniczego.

W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia zostanie zakupiony takie sprzęty jak namioty ewakuacyjne, agregaty prądotwórcze, nagrzewnice do namiotów, łóżka polowe, nosze podbierakowe, najaśnice LED, napełniacz do worków, nosze płachtowe oraz dodatkowy osprzęt.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 133 tys. zł, z czego dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyniesie 70 tys. zł. Zadanie zostanie zrealizowane do dnia 31 października 2017 r.