Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zakupu sprzętu służącego ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska na terenie Gminy Swarzędz

15.12.17

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Złożony przez Gminę Swarzędz wniosek o udzielenie pożyczki dla projektu pn. „Zakup sprzętu służącego ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska na terenie Gminy Swarzędz" został pozytywnie oceniony i dnia 12.12.2017 r. podpisana została umowa w sprawie pomocy finansowej w formie pożyczki umarzalnej do 40%.

Przedmiotowe przedsięwzięcie dotyczy zakupu sprzętu, który wpłynie na zwiększenie pozytywnych efektów pracy zarówno Straży Miejskiej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej:

1. Platforma latająca - dron.

2. Urządzenia dodatkowe: kamera video i kamera termowizyjna.

W przyszłości możliwe będzie również podczepienie urządzenia do analizy zanieczyszczenia powietrza. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Straż Miejską do monitorowania z powietrza miejsc, do których nie ma dostępu lub jest on utrudniony oraz gdzie „pojawiają się" tzw. dzikie wysypiska odpadów, a także przez Ochotniczą Straż Pożarną do lokalizacji zarzewi ognia w przypadku gaszenia pożarów lasów oraz oceny powierzchni obszaru objętego tym pożarem.

Całkowita wartość zadania wynosi 85 tys. zł, z czego Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu udzielił Gminie Swarzędz pożyczki w wysokości 83 tys. zł z możliwością umorzenia do wysokości 40%, tj. 33 tys. zł.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2017 roku.

 

/WPF/.