Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Fundusz Dróg Samorządowych - 4,657 mln zł dla Gminy Swarzędz

25.10.19

Gmina Swarzędz w kwietniu br. złożyła 3 wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (środki w funduszu pochodzą z budżetu państwa). Dwa z nich zostały pozytywnie ocenione i wytypowane do dofinansowania. 25 października w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowy dotyczące dofinansowania poniższych inwestycji.

Pierwsza to II etap rozbudowy ulicy Transportowej. Całkowita wartość zadania to ponad 3,14 mln zł z czego 1,472 mln zł stanowi dofinansowanie. Wykonawcą tej inwestycji jest firma STRABAG. Przebudowywany jest odcinek o długości ponad 800 m - od ul. Rivoliego do granicy naszej gminy z Poznaniem. Powstaje tam nowa asfaltowa jezdnia o szerokości 7 metrów, asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m, oświetlenie typu LED oraz kanalizacja teletechniczna. Przed końcem roku będziemy już mogli jeździć zmodernizowaną ulicą.

Przygotowywana jest także przebudowa ul. Dworcowej w Kobylnicy na prawie kilometrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Szkolnej. Inwestycja ta obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, odcinka kanalizacji sanitarnej oraz  brakujących przyłączy wodociągowych i do kanalizacji sanitarnej, kanalizację teletechniczną, chodnik, oświetlenie uliczne. Po modernizacji nowa jezdnia będzie miała szerokość 6 m. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę. Inwestycja powinna być wykonana przed końcem przyszłego roku. Również na ten cel przyznano nam ponad 3,184 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

/mw/

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki