Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Pięknieje wielkopolska wieś" - siłownia zewnętrzna w Gruszczynie z dofinansowaniem ok. 30 tys. zł

05.11.19

Sołectwo Gruszczyn uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020", mającym na celu aktywizację mieszkańców wsi oraz podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, znalazło się wśród laureatów IX edycji konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod nazwą: „Pięknieje wielkopolska wieś".

Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekt sołectwa Gruszczyn znalazł się wśród 125 projektów z obszaru Wielkopolski, które otrzymały częściowe dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej.

Łączna wartość przedsięwzięcia to prawie 50 tys. zł, z czego kwota dotacji to około 30 tys. zł, natomiast wkład Gminy Swarzędz pochodzący z Funduszu Sołeckiego to prawie 20 tys. zł.

Celem głównym projektu jest poprawa bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców wsi Gruszczyn w gminie Swarzędz,  w tym młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów.

Zapotrzebowanie na plac rekreacyjny jest bardzo duże, dlatego też Gmina w 2017 roku rozpoczęła już prace związane z jego budową. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w poprzedniej edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś", na placu zamontowano linarium, trampolinę, huśtawkę wahadłową podwójna z koszyczkiem i deseczką, zestaw zabawowy typu wieża bez dachu oraz ławkę anakonda.

Obecnie, w wyniku uzyskanego dofinansowania, na placu umieszczono elementy siłowni zewnętrznej takie jak: „Orbiterek-Biegacz" i „Jeździec - Stepper". Pierwsze z urządzeń pozwala naśladować ruch wykonywany podczas chodzenia z kijkami nornic walking, rzeźbi mięśnie nóg i tułowia, natomiast drugie z urządzeń wymusza pracę mięśni całego ciała - głównie nóg i rąk i co za tym idzie w znaczący sposób  poprawia kondycję.

Zakupione wyposażenie będzie służyło poprawie estetyki wsi Gruszczyn, a także odpoczynkowi i rekreacji  młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów oraz wspomagało potencjał sportowo - rekreacyjny regionu.


Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020"

/aw/