Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

SP nr 2 - akt erekcyjny wmurowany

14.10.19

Jak już informowaliśmy, Gmina Swarzędz rozbudowuje Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Prace - wykonywane przez firmę PPUiH Agrobex Sp. z o.o. z Poznania, która wygrała przetarg nieograniczony - trwają już od kilku miesięcy. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku, tak - aby na 1 września 2020 wszystko, łącznie z nowym wyposażeniem, było gotowe

Budynek SP nr 2 rozbudowany zostanie o powierzchnię ponad 1600 m kw. - w nowym dwukondygnacyjnym obiekcie, będącym łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nową. Powstaje tam sala gimnastyczna wraz z zapleczami oraz część dydaktyczna zlokalizowana na piętrze. Zbudowane zostaną także dwa nowe boiska sportowe - trawiaste i drugie, z powierzchnią poliuretanową, poza tym nowoczesna bieżnia sportowa i plac zabaw. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Swarzędz, a jej koszt to prawie 16,5 mln zł.

Teraz, gdy stanęły już mury nowych budynków, przyszła pora na wmurowanie aktu erekcyjnego. Uroczystość z tej okazji odbyła się 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej. Na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka przybyli m.in. poseł Bożena Szydłowska, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu z przewodniczącą Barbara Czachurą, zastępcy burmistrza Grzegorz Taterka i Tomasz Zwoliński, sekretarz gminy Agata Kubacka, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wychowania, pracownicy UMiG, nauczyciele wraz z dużą grupą uczniów rozbudowywanej podstawówki, sołtysi, mieszkańcy, przedstawiciele projektanta oraz wykonawcy, i wielu innych.

Burmistrz Marian Szkudlarek w okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, że Gmina Swarzędz dużo i systematycznie inwestuje w oświatę. W ostatnich latach, dla przykładu, zbudowana została nowa Szkoła Podstawowa w Zalasewie, a szkoła w Kobylnicy - gruntownie rozbudowana i zmodernizowana. Ponadto budynki wszystkich „starych" swarzędzkich szkół i przedszkoli zostały poddane termomodernizacji. - Rozbudowa SP nr 2  to jeden z priorytetów tej kadencji samorządu - zaznaczył burmistrz Szkudlarek, dodając, iż w przygotowaniu są dalsze inwestycje w materialną bazę swarzędzkiej oświaty.

Akt erekcyjny, poświęcony przez księdza Szymona Likowskiego z parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i podpisany przez uczestników uroczystości, umieszczony został w specjalnej tubie, którą następnie zamurowano w fundamencie nowego budynku...

Na zakończenie uroczystości odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów szkoły.

/mw/

fot. Maciej Woliński