Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zwycięstwo po 16 latach

25.06.18

Niemal 50 załóg wystartowało w tegorocznych XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot, który odbył się w niedzielę, 24 czerwca 2018 roku . Z okazji przypadającego w tym roku 380-lecia lokacji Swarzędza zarówno start, cała licząca niemal 50 kilometrów trasa oraz meta zlokalizowane zostały na terenie tego miasta i gminy .

Punktualnie o godzinie 10-tej spod pływalni Wodny Raj  wystartowała załoga z numerem startowym 1. Starterem oraz patronem honorowym imprezy był burmistrz  Swarzędza - Marian Szkudlarek, a rajd był jednym z punktów oficjalnych uroczystości obchodów 380-lecia. Na trasie na uczestników czekało wiele niespodzianek. Była i konieczność udzielenia pomocy przedmedycznej i radar i test z przepisów ruchu drogowego , wiele prób rekreacyjno - sportowych, sprawnościowych oraz samochodowych. Trasa bowiem prowadziła zarówno przez Swarzędz jak i najbardziej urokliwe i  interesujące tereny gminy.

Na mecie zlokalizowanej na terenie Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot przy ulicy Wrzesińskiej 191 w Swarzędzu czekała na uczestników przepyszna grochówka z kotła, gry i zabawy dla dzieci, bezpłatne przeglądy samochodów przed wakacyjnymi wyjazdami. Tradycyjnie odbyła się aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu oraz wielu innych ciekawych przedmiotów m.in. zdjęcia z autografem Aleksandra Doby. Całkowity dochód z aukcji został przekazany na organizację letniego wypoczynku .

Po niemal 5 i pół godzinie od rozpoczęcie startu, po raz pierwszy w historii tej imprezy nie na wolnym powietrzu, a w salonie ( padający niemal przez cały dzień deszcz bowiem nie ułatwiał Organizatorom zadania ), przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najpierw jednak wręczono przepyszny tort od Cukierni Magdalenka największym pechowcom. Na szczęście nic nikomu na trasie się złego nie przydarzyło i tort trafił w ręce załogi, która podczas próbnych rzutów w bule trafiała znakomicie, by w konkursie nie trafić ani razu. Kolejny dodatkowy konkurs dotyczył pomysłu na uczczenie 380-ecia lokacji Swarzędza. Zwyciężyła w nim załoga, która na masce samochodu umieściła zarówno rok lokacji miasta, czyli 1638 oraz 2018, a na klapie bagażnika napis XXVI Rajd Szpot .

Natomiast w klasyfikacji generalnej ( nagrody otrzymały tradycyjnie wszystkie biorące w rajdzie załogi) najlepsza okazała się poznańska załoga jadąca w składzie Wiktoria i Marek Skrzypińscy. Oni wraz z załogami  Karola Nowaka - miejsce drugie oraz Wojciecha Lesińskiego - miejsce trzecie na scenie głównej Dni Swarzędza przy ulicy Strzeleckiej otrzymali nagrody z rąk Ireneusza Szpota oraz Mariana Szkudlarka. Zwycięzcy odebrali okazały puchar oraz rower Wigry 2. Zdobywcy miejsca drugiego lodówkę samochodową, a zdobywcy miejsce trzeciego plecak , głośnik bezprzewodowy oraz olej marki Shell.

Co ciekawe, zwycięzca - Marek Skrzypiński to także jeden z najlepszych podczas jubileuszowego, dziesiątego rajdu firmy Szpot rozegranego w roku 2002. Wówczas z okazji jubileuszu przyznano 10 pierwszych miejsc i jedno z nich zdobył M. Skrzypiński. Był to zatem powrót na  podium po latach.

/maw/

fot. Julia Mężyńska i Jerzy Kot