Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Golec uOrkiestra kolędowo

29.01.18

Radosny, a jednocześnie wzruszający koncert odbył się w sobotni wieczór, 27 stycznia, w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonał dobrze znany swarzędzkiej publiczności zespół Golec uOrkiestra.

Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Grupa zawojowała muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1", która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock'n'rolla i jazzu. Od lat zespół regularnie koncertuje w całej Polsce, nagrywa kolejne płyty, zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Wciąż rosnące grono wiernych fanów sprawia, że nowe  piosenki stają się przebojami, nuconymi od morza aż do Tatr. Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce. Nic więc dziwnego, że kościół na os. Mielżyńskiego nie był w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych występem. Sympatycy muzyki góralskiej mogli uczestniczyć w koncercie kolęd i pastorałek także za pośrednictwem telebimu ustawionego na placu przed świątynią.

Był to jeden z tych wieczorów muzycznych, które na długo pozostają w pamięci publiczności. Mamy nadzieję, że  na kolejne spotkanie z góralskim folkiem nie będziemy musieli czekać aż siedmiu lat - tyle bowiem czasu upłynęło od poprzedniego występu Golec uOrkiestry w Swarzędzu.

/ok/

fot. Aldona Młynarczak