Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Paczkowo i Łowęcin na podium w konkursie Aktywne Sołectwa LGD 2017

11.07.17

Projekty własne LGD

Miło nam poinformować, że wnioski o dofinansowanie projektów złożonych przez sołectwa Paczkowo i Łowęcin zostały bardzo wysoko ocenione w konkursie Aktywne Sołectwa LGD 2017 - ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów i otrzymały:

- Paczkowo - I miejsce za projekt Integracje w Paczkowie - warsztaty kulinarne i rękodzieła artystycznego, wysokość dotacji 2000 zł;

- Łowęcin - III miejsce za projekt: W Łowęcinie aktywnie życie płynie - wycieczka krajoznawcza Poznajemy Trakt Piastów, wysokość dotacji 2000 zł.

Uroczystość podpisania umów o dofinansowanie realizacji projektów odbyła w dniu 7 lipca 2017 r. w Łopiennie (gmina Mieleszyn) w obecności Zarządu Stowarzyszenia LGD Trakt Piastów oraz reprezentantów 12 zwycięskich sołectw.

Dzięki dotacji sołectwo Paczkowo zorganizuje w świetlicy wiejskiej warsztaty kulinarne i warsztaty rękodzieła artystycznego dla swoich mieszkańców z wykorzystaniem darów lata i jesieni. Natomiast sołectwo Łowęcin zorganizuje wycieczkę krajoznawczą do Owińsk i Pobiedzisk wraz z piknikiem rodzinnym.

Powyższe przedsięwzięcia pozwolą lepiej zintegrować społeczności lokalne swarzędzkich sołectw, a także zainspirują mieszkańców do dalszych działań na rzecz wspólnoty wiejskiej.