Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jubileuszowy Rajd Samochodowy Firmy Szpot

28.06.17

Marzenia organizatorów jubileuszowego, XXV Rodzinnego Rajdu Samochodowego firmy Szpot się spełniły. Była wręcz wymarzona pogoda, 40 załóg na starcie, wspaniała, najeżona ciekawymi miejscami trasa, mnóstwo niespodzianek i żadnej kolizji z odbywającym się w Poznaniu i na trasie Poznań - Kostrzyn Wlkp. triathlonem. Co prawa w niedzielę 25 czerwca rano w Murowanej Goślinie trochę pokropił deszcz, ale na 30 minut przed startem wyjrzało zza chmur słońce i tak już było do zakończenia imprezy.

Starterem honorowym rajdu był Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Urbański, a miejscem z którego załogi wyruszyły na licząca 60 kilometrów trasę był Plac Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie. Po krótkiej odprawie z Komandorem rajdu - Maciejem Płockim, oklejeniu samochodów specjalnymi naklejkami, punktualnie o godzinie 10.00 na trasę wyruszyła załoga z numerem 1. Na trasę dodajmy - prowadząca przez najciekawsze zakątki gmin Murowana Goślina,. Czerwonak i Swarzędz. Wśród zadań do wykonania były m.in. udzielenie pomocy przedmedycznej, kontrola radarowa, test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, kulanie kołem samochodowym, wyścig na nartach, wjazd do ciasnego garażu. Należało również odnaleźć miejsca, których zdjęcia załogi otrzymały na linii startu.

Po ponad 3 godzinach rywalizacji niemal wszystkie załogi dotarły do mety zlokalizowanej w Centrum Obsługi Samochodów firmy Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Niemal wszystkie, bowiem jedna z załóg podczas przejazdu odcinka leśnego uszkodziła w swoim samochodzie miskę olejową i zmuszona była skorzystać z pomocy drogowej. Na mecie można było skorzystać z bezpłatnych przeglądów samochodów przed wakacyjnymi wyjazdami, odbyć jazdy testowe samochodami marek Opel Suzuki, Kia, Citroen, Hyundai i Nissan, skosztować prawdziwej grochówki z kotła, tradycyjnych lodów czy podziwiać umiejętności zawodowego baristy. Tradycyjnie odbyła się aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, a cały dochód przeznaczony został na wsparcie wakacyjnego wypoczynku członków Stowarzyszenia.

Również zgodnie z tradycją, w rajdach firmy Szpot nagrody otrzymują wszystkie uczestniczące w imprezie załogi, w tym największy pechowiec, którym została załoga z... uszkodzoną miską olejową. Otrzymała przepyszny tort ufundowany przez Cukiernię „Magdalenka" oraz 4-litry oleju od jednego z partnerów XXV Rajdu , firmy Shell Polska. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak, gdy wręczono nagrody wszystkim załogom od miejsca 39-go do 4-go. Trzy załogi bowiem ( te nie wyczytane) zostały zaproszone na scenę główna odbywających się w dniach 23 - 25 czerwca Dni Swarzędza. Tam z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, Prezesa Zarządu Szpot Sp. z o.o. Ireneusza Szpota, Radosława Sławińskiego  z Shell Polska oraz Tomasza Majchrzaka z Piórex S.A. trzy najlepsze załogi w XXV Rajdzie otrzymały cenne nagrody. Najlepszą okazała się jadąca z numerem 15-tym, debiutująca w tej imprezie, pochodząca z Parkowa k/ Rogoźna Wlkp. załoga Krzysztofa Krolla z pilotem Kamilą Kroll oraz czterema synami i... babcią. Otrzymali okazały puchar, rower firmy ROMET, organizer do samochodowego bagażnika oraz firmowego szampana. Miejsce drugie przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy - Andrzejowi Bartczakowi ze Swarzędza, a miejsce trzecie załodze Marcina Domańskiego.

XXV Rodzinny Rajd Samochodowy firmy Szpot przeszedł do historii, a kolejna edycja planowana jest w czerwcu 2018 roku. Skąd nastąpi start okaże się na początku przyszłego roku.

/waj/