Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Modernizacja kompleksu sportowego obejmującego stadion lekkoatletyczny i boiska piłkarskie

17.11.16

Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2016-2018

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego poinformował Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz o przyznaniu dofinansowania na realizację projektu "Modernizacja kompleksu sportowego obejmującego stadion lekkoatletyczny i boiska piłkarskie", który będzie realizowany na terenach Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji u zbiegu ul. Kosynierów i Św. Marcina w Swarzędzu.

Projekt, którego dofinansowanie uzyskała Gmina Swarzędz obejmować będzie:

  • Budowę bieżni lekkoatletycznej na Stadionie im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu,
  • Budowę systemu nawadniania głównego boiska piłkarskiego,
  • Budowę skoczni w dal za jedną z bramek,
  • Budowę oświetlenia stadionu,
  • Budowę budynku zaplecza z szatniami dla sportowców o łącznej powierzchni zabudowy 287,39 m2,
  • Budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią w miejscu aktualnego boiska treningowego, wraz z wymianą oświetlenia, ogrodzenia i ustawieniem nowych trybun,
  • Modernizację głównego wjazdu na stadion.

Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana 19 kwietnia 2016 roku z firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, która wygrała przetarg na jej realizację.

Łączna wartość kontraktu to 4.790.850 zł, a łączne uzyskane dofinansowanie wyniesie 1.500.000 zł, czyli maksymalną możliwą wartość przewidzianą w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2016-2018 dla pojedynczego projektu.

Realizacja zaplanowanego projektu pozwoli na stworzenie jednego z okazalszych kompleksów sportowych nie tylko w Poznaniu i okolicach, ale także w całym Województwie Wielkopolskim, który obok elementów zawartych we wnioskowanym zadaniu obejmuje również pływalnię, lodowisko, korty tenisowe, halę sportową, skatepark i system ścieżek rowerowych, a uzupełniony jest przez obiekt hotelowy. Kompleks ten zlokalizowany jest w jednym miejscu, na południowym brzegu Jeziora Swarzędzkiego i w całości jest własnością Gminy Swarzędz.

Aktualizacja: zdjęcie z postępu prac


Inwestycja dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2016”

Więcej informacji na temat dofinansowań udzielanych przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) znajduje się na stronie internetowej www.msport.gov.pl