Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 111 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 7 nowych zachorowań w naszej gminie, 1 osoba zmarła.

22.09.20

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 21 września, zakażenie stwierdzono u 52 osób (7 nowych przypadków od minionego piątku). Niestety, jak informuje SANEPID w najnowszym raporcie, z powodu Covid-19 zmarła 1 osoba z naszej gminy. Rodzinie i bliskim przekazuję wyrazy głębokiego współczucia.

Obecnie notujemy 19 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby przebywają w szpitalu, a 17 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 32 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z wtorku, 22 września, na terenie gminy Swarzędz 265 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 38. Obecnie 218 osób (47 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 47 osób (28 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 54 osoby w kwarantannie to obywatele RP.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 21 września.

► WIELKOPOLSKA. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, 22 września, o 36 nowych przypadkach koronawirusa w Wielkopolsce. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 6.878 przypadków zakażeń. 257 osób zmarło, a 5.554 wyzdrowiały.

► POLSKA. We wtorek (22 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 18 osób. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 80.699, a zgonów do 2.316. Wyzdrowiały 64.972 osoby.

W szpitalach przebywają 1993 osoby, pod respiratorem jest 85 chorych.

Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 11.849 osób, a kwarantanną - 115.789 osób.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 31,49 mln (wzrost w ciągu minionego tygodnia o ponad 2 mln), zgonów - 969 tys. (155,4 tys. nowych w ciągu tygodnia), a 23,1 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek