Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 110 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 8 nowych przypadków Covid-19 w naszej gminie.

18.09.20

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do czwartku, 17 września, zakażenie stwierdzono u 45 osób (8 nowych przypadków w ciągu tygodnia). Obecnie notujemy 15 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, a 14 w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 30 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z piątku, 18 września, na terenie gminy Swarzędz 227 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosla o 52. Obecnie 183 osoby (53 adresy) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 44 osoby (23 adresy) odbywają kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 48 osób w kwarantannie to obywatele RP.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 17 września.

► Szanowni Państwo! Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kilkuset nowych zakażeniach i kilkunastu zgonach na terenie kraju. W Wielkopolsce każdego dnia dowiadujemy się o kilkudziesięciu nowych zachorowaniach. Na świecie liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 30,4 mln (wzrost od minionego wtorku o blisko 900 tys.), zgonów - 950 tys. (136,6 tys. nowych od wtorku).

Bardzo proszę - nie lekceważmy tych informacji. Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek