Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 107 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 5 nowych przypadków Covid-19 w naszej gminie.

08.09.20

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do poniedziałku, 7 września zakażenie stwierdzono u 33 osób (5 nowych przypadków od minionego piątku). Obecnie notujemy 9 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 6 w izolacji domowej, a 2 osoba w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 24 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z wtorku, 8 września, na terenie gminy Swarzędz 135 osób odbywa kwarantannę. 106 osób (33 adresy) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 29 osób (17 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 19 osób w kwarantannie to obywatele RP.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 7 września.

► WIELKOPOLSKA. We wtorek, 8 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 32 kolejnych zakażeniach koronawirusem w Wielkopolsce. O początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6.069 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1.147 to przypadki aktywne. 230 osób zmarło, a 4.692 wyzdrowiały.

► POLSKA. We wtorek, 8 września  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 400 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło kolejnych 12 osób. Tym samym liczba zakażeń odnotowanych w kraju od początku pandemii wzrosła do 71.526, a ofiar śmiertelnych do 2.136. Wyzdrowiało 55910 osób.

Obecnie 2 042 pacjentów chorych na COVID-19 przebywa w szpitalach, z czego 81 osób pod respiratorami. 76.047 ludzi objętych jest kwarantanną, a 7.010 - nadzorem epidemiologicznym.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 27,5 mln (wzrost od minionego piątku o ponad milion, zgonów - 897 tys. (24 tys. nowych od piątku), a 19,6 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek