Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 106 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. 1 nowy przypadek Covid-19 w naszej gminie

04.09.20

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała, że na terenie naszej gminy w okresie od 9 marca do piątku, 4 września zakażenie stwierdzono u 28 osób (1 nowy przypadek od minionego wtorku). Obecnie notujemy 12 tzw. aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. 1 osoba przebywa w szpitalu, 10 w izolacji domowej, a 1 osoba w izolatorium. Do tej pory wyzdrowiało 16 zakażonych koronawirusem mieszkańców gminy Swarzędz.

Według porannych danych z piątku, 4 września, na terenie gminy Swarzędz 116 osób odbywa kwarantannę. 81 osób (29 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 35 osób (21 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 16 osób w kwarantannie to obywatele RP.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 3 września.

► WIELKOPOLSKA. W piątek, 4 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 95 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 5.923 przypadki zakażeń koronawirusem. 228 osób zmarło, a 4.038 wyzdrowiało.

► POLSKA. W piątek, 4 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 691 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (121 osób), małopolskiego (120), wielkopolskiego (93), podkarpackiego (92), śląskiego (54), łódzkiego (43), pomorskiego (41), dolnośląskiego (27), lubelskiego (27), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (9), podlaskiego (8) i zachodniopomorskiego (2 osoby).

Zmarło kolejnych osiem osób. Łącznie od początku epidemii w Polsce odnotowano 69.820 zakażeń, a 2.100 osób zmarło. Minionej doby odnotowano także największy dobowy przyrost ozdrowieńców od początku epidemii - podało ministerstwo.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 26,47 mln (wzrost od minionego wtorku o 830 tys., zgonów - 873 tys. (ponad 19 tys. nowych od wtorku), a 18,6 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Powinniśmy unikać skupisk ludzkich, zachowywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos, często, starannie myć i odkażać ręce. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek