Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 95 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

31.07.20

Szanowni Państwo! Oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

► GMINA SWARZĘDZ. Według porannych danych z piątku, 31 lipca, na terenie gminy Swarzędz 189 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego wtorku liczba osób w kwarantannie zmalała o 25. Obecnie 142 osoby (42 adresy) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 47 osób (28 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy, a 11 osób w kwarantannie to obywatele RP. Do tej pory zakażenie koronawirusem stwierdzono u 12 swarzędzan. Obecnie 1 osoba przebywa w szpitalu, a 1 w izolacji domowej. Wyzdrowiało 10 zakażonych koronawirusem mieszkańców naszej gminy.

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z czwartku, 30 lipca.

► WIELKOPOLSKA. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 59 osób. Do tej pory odnotowano 3.741 przypadków zakażeń koronawirusem (100 nowych od wtorku), w tym 198 osób zmarło (3 kolejne zgony od wtorku), a 2.624 wyzdrowiało.

POLSKA. W piątek (31 lipca) resort zdrowia poinformował o 657 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tak więc kolejny raz odnotowano najwyższy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii. Potwierdzone przypadki dotyczą m.in.: 227 osób z woj. śląskiego, 104 z mazowieckiego, 77 z małopolskiego, 59 z wielkopolskiego, 35 z dolnośląskiego, 30 z łódzkiego, 28 z podkarpackiego, 20 z lubelskiego, 17 z kujawsko-pomorskiego, 15 z pomorskiego, 13 z opolskiego, 11 z lubuskiego.

Resort poinformował też o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 45.688 (1.784 nowe zachorowania od minionego wtorku), a zgonów do 1.716 (od wtorku zmarły 34 osoby). Od początku epidemii w Polsce 33.987 pacjentów wyzdrowiało.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 17,5 mln (wzrost od minionego wtorku o ponad 840 tys.), zgonów - 677 tys. (prawie 20 tys. zgonów od wtorku), a 10,96 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia bardzo ważne jest unikanie skupisk ludzkich, zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, częste, staranne mycie i odkażanie rąk. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek