Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 92 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

21.07.20

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa.

► GMINA SWARZĘDZ. Według porannych danych z wtorku, 21 lipca, na terenie naszej gminy 174 osoby odbywają kwarantannę. Tak więc od minionego piątku liczba osób w kwarantannie wzrosła o 31. Obecnie 138 osób (39 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 36 osób (23 adresy) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy, a tylko 9 osób w kwarantannie to obywatele RP.

Nie mamy informacji o nowych zachorowaniach wśród mieszkańców naszej gminy

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania  przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 20 lipca.

► WIELKOPOLSKA. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 24 osób.

W Wielkopolsce mamy dotąd 3476 przypadków (88 nowych od minionego piątku), w tym 190 osób zmarło, a 2383 wyzdrowiały.

► POLSKA. We wtorek (21 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. To wyraźny wzrost, gdyż poprzedniego dnia odnotowano 279 przypadków. Nowe, potwierdzone przypadki dotyczą m.in. 140 osób z woj. śląskiego, 62 z  małopolskiego, 59 z  mazowieckiego, 29 z świętokrzyskiego, 27 z  łódzkiego, 24 z wielkopolskiego, 15 z woj. pomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj także o śmierci kolejnych dziewięciu osób. Łącznie do tej pory potwierdzono w Polsce 40.782 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 1.636 osób zmarło, a wyzdrowiało 30.771 pacjentów.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła  już do 14,88 mln (wzrost od minionego piątku o ponad 1,11 mln), zgonów - 614 tys. (21 tys. nowych od wtorku), a 8,9 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Szanowni Państwo! Ponownie przypominam, że dla uniknięcia zakażenia bardzo ważne jest unikanie skupisk ludzkich, zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa, częste, staranne mycie i odkażanie rąk. Pamiętajmy o tym, chrońmy zdrowie własne i innych.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek