Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 88 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

07.07.20

Szanowni Państwo, oto najnowsze informacje związane z pandemią koronawirusa.

GMINA SWARZĘDZ. Według porannych danych z wtorku, 7 lipca, na terenie naszej gminy 99 osób odbywa kwarantannę. Tak więc od minionego piątku  (3 lipca) liczba osób w kwarantannie pozostaje na zbliżonym poziomie. Obecnie 85 osób (29 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 14 osób (6 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas z zagranicy. Do tej pory z powodu zakażenia koronawirusem zachorowało 10 mieszkańców naszej gminy, wszyscy już wyzdrowieli i nie mamy informacji o nowych zachorowaniach

POWIAT POZNAŃSKI. Sytuację na terenie powiatu poznańskiego i Poznania  przedstawia - udostępniona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu - TABELA. Dane w niej zamieszczone pochodzą z poniedziałku, 6 lipca.

WIELKOPOLSKA. W Wielkopolsce dotychczas odnotowano 3.025 przypadków (175 nowych od piątku, 3 lipca), w tym 179 osób zmarło (1 nowy zgon od minionego piątku).  Tylko dzisiaj (7 lipca) poinformowano o 75 nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie, głownie w powiatach kępińskim, ostrzeszowskim, rawickim i tureckim.

POLSKA. Dzisiaj (wtorek, 7 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 7 osób. W sumie w kraju odnotowano dotychczas 36.412 zakażeń SARS-CoV-2 (1.007 nowych od minionego piątku), z czego 1.528 osób zmarło, a 24.238 wyzdrowiało.

Nowe, podane dzisiaj przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce dotyczą m.in.: 91 osób ze Śląska, 75 z Wielkopolski, 21 z Małopolski, 17 z Podkarpacia, 15 z woj. lubelskiego, 9 z łódzkiego, 10 z Dolnego Śląska.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła  już do 11,7 mln  (wzrost od piątku, 3 lipca o ok. 760 tys.), zgonów - 541 tys. (ponad 32,5  tys. nowych od piątku), a 6,76 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

NIE LEKCEWAŻMY ZASAD SANITARNYCH. Szanowni Państwo! Po raz kolejny przypominam, że zasłanianie ust i nosa, częste mycie i odkażanie rąk, unikanie skupisk ludzkich i zachowywanie dystansu to najprostsze, zalecane przez epidemiologów, sposoby unikania zakażenia. Bardzo proszę - nie zapominajmy o nich, nie narażajmy siebie i innych na ryzyko zachorowania.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek