Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 68 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

16.05.20

GMINA SWARZĘDZ. Według potwierdzonych porannych danych z soboty, 16 maja, na terenie naszej gminy 63 osoby odbywają kwarantannę. 46 osób (19 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 17 osób (13 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Tak więc od wczoraj liczba osób w kwarantannie zmalała o 9.

Od początku pandemii w gminie Swarzędz odnotowano 9 przypadków zachorowania z powodu koronawirusa (2 osoby przebywają w szpitalu, 3 pozostają w izolacji domowej, a 4 już wyzdrowiały). Wszystkim życzymy zdrowia!

POWIAT POZNAŃSKI. Aktualne dane zawarte są w wykresach załączonych do tego komunikatu.

WIELKOPOLSKA. W sobotę potwierdzono 5 nowych przypadków koronawirusa w Wielkopolsce. Zachorowały osoby w wieku od 32 do 67 lat - 2 z powiatu pleszewskiego, 1 z kaliskiego, 1 z krotoszyńskiego i 1 z kępińskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce wykryto 1.757 przypadków, zmarło 136 osób.

POLSKA. W Polsce odnotowano dotychczas 18.184 przypadki zakażenia koronawirusem (w piątek, 15 maja, potwierdzono 401 nowych przypadków), 912 osób zmarło (z czego 24 w piątek, 15 maja).

W sobotę przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 nowych przypadkach oraz o śmierci kolejnych 5 osób. Nowe zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województwa śląskiego (138), dolnośląskiego (10), opolskiego (6), wielkopolskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Ofiary koronawirusa, o których poinformowało ministerstwo to: 67-letni i 68-letni mężczyźni w Krakowie, 92-letni mężczyzna w Zgierzu, 71-letnia kobieta w Tychach i 81-letni mężczyzna w Kędzierzynie Koźlu (mieszkaniec woj. śląskiego).

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

ŚWIAT. Liczba wykrytych zakażeń przekroczyła już 4,641 mln (wzrost od wczoraj o 98 tys.), zgonów - 308 tys. (ponad 5,8 tys. od wczoraj), a ponad 1,767 mln chorych wyzdrowiało.

Rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

ZMIANY OD PONIEDZIAŁKU. Szanowni Państwo! Uprzejmie przypominam, że od poniedziałku 18 maja:

  • wznawiają działalność swarzędzkie przedszkola (nowe zasady korzystanie z tych placówek przedstawiamy TUTAJ ),

  • obowiązują nowe, mniej restrykcyjne zasady korzystania ze swarzędzkich obiektów sportowych (szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ oraz na stronie http://scsir.swarzedz.pl/ ),

  • będzie więcej miejsca dla pasażerów w swarzędzkich autobusach,

  • możemy iść do fryzjera czy nawet restauracji - rząd złagodził ograniczenia związane z pandemią (szczegółowe informacje podane są TUTAJ ).

PAMIĘTAJMY O ZASADACH SANITARNYCH. Szanowni Państwo! Przypominam ponownie o obowiązujących podstawowych zasadach sanitarnych: zasłaniamy usta i nos, zachowujemy dystans, unikamy skupisk ludzkich.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek