Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 48 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

26.04.20

Szanowni Państwo! W niedzielę, jak każdego dnia, odbyła się wideokonferencja Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiam aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa.

GMINA SWARZĘDZ. Według porannych danych z niedzieli 26 kwietnia na terenie naszej gminy 29 osób (19 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 9 osób (8 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". W gminie Swarzędz do tej pory stwierdzono 4 przypadki zachorowań (w tym jedna osoba już wyzdrowiała, dwie wracają do zdrowia w izolacji domowej, a jedna przebywa w izolatorium w Poznaniu).

WIELKOPOLSKA. Od wczoraj potwierdzono 41 nowych zakażeń w Wielkopolsce, od początku pandemii w sumie odnotowano 1307 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 76 osoby zmarło. Z naszego punktu widzenia niepokojący jest zwłaszcza wzrost wykrytych zakażeń w sąsiednim powiecie gnieźnieńskim, gdzie od wczoraj zdiagnozowano kilkanaście nowych przypadków.

POLSKA. 122 nowe, potwierdzone, zakażenia koronawirusem i dwie ofiary - to najnowsze dane, które Ministerstwo Zdrowia opublikowało w niedzielę przez południem. Nowe przypadki zakażenia stwierdzono na terenie województw: wielkopolskiego (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1). Ministerstwo informuje też o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zakażonych koronawirusem to 11395 osób, a liczba zmarłych - 526. Jak podaje resort dotychczas wyzdrowiało 2265 osób zakażonych koronawirusem.

Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

natomiast rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Widać zatem, że pandemia koronawirusa cały czas się nasila. Bardzo proszę, aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa. Wszyscy musimy stosować się do obowiązująch zasad sanitarnych, zasłaniać usta i nos, gdy przebywamy w przestrzeni publicznej, zachowywać dystans. Apel ten kieruję ponownie zwłaszcza do młodzieży, której część - co obserwujemy - zapomina o tych zasadach.

► Szanowni Państwo! Bardzo proszę o zachowanie ostrożności!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek