Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 47 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

25.04.20

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa zebrane podczas sobotniej wideokonferencji Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

GMINA SWARZĘDZ. Według porannych danych z soboty 25 kwietnia na terenie naszej gminy 32 osoby (22 adresy) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 9 osób (8 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". W gminie Swarzędz do tej pory stwierdzono 4 przypadki zachorowań (w tym jedna osoba już wyzdrowiała, dwie wracają do zdrowia w izolacji domowej, a jedna przebywa w izolatorium w Poznaniu).

WIELKOPOLSKA. Od wczoraj potwierdzono 30 nowych zakażeń w Wielkopolsce, od początku pandemii w sumie odnotowano 1266 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 73 osoby zmarły, a 139 wyzdrowiało. Niepokojący jest wzrost wykrytych zakażeń w sąsiednim powiecie gnieźnieńskim.

POLSKA. O 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (52), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego (30), małopolskiego (18), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (7), lubelskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3) i podlaskiego (3). Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 11067, z czego 499 to osoby zmarłe. Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

natomiast rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Powyższe liczby mówią wyraźnie, iż pandemia koronawirusa cały czas się nasila. Bardzo więc proszę, aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa.Wszyscy musimy stosować się obowiązująch zasad sanitarnych, zasłaniać usta i nos, gdy przebywamy w przestrzeni publicznej, zachowywań dystans. Apel ten kieruję tym razem zwłaszcza do młodzieży, której część - co obserwujemy - zapomina o tych zasadach.

► Chciałbym poinformować, iż w sprawie ewentualnych korespondencyjnych wyborów prezydenckich podtrzymuję swoje dotychczasowe stanowisko wyrażone w poprzednich komunikatach. Wczoraj podpisałem się też pod stanowiskiem Ruchu Bezpartyjni-Wielkopolska, wspierającym apel Związku Gmin Wiejskich RP. Proszę o zapoznanie się z jego treścią: https://www.facebook.com/411407949408161/photos/a.477714026110886/647765662439054/?type=3&theater

► Szanowni Państwo! Wiosenna aura zachęca do wychodzenia z domu. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności. Niech ten weekend będzie dla każdego z Państwa nie tylko pogodny, ale i bezpieczny.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek