Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 41 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

19.04.20

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa zebrane podczas niedzielnej wideokonferencji Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

► Według porannych danych z niedzieli 19 kwietnia na terenie naszej gminy 44 osoby (26 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 15 osób (14 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz potwierdzone zostały 3 przypadki zachorowań (z których jedna osoba już wyzdrowiała).

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 978 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 50 osób zmarło, a 63 osoby wyzdrowiały. Łącznie do tej pory w Polsce wykryto 9082 przypadki zakażeń i 350 zgonów. 1040 osób uznawanych jest za wyleczone. Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 natomiast rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to osób znajdujących się w przestrzeni publicznej. Maseczkę można ewentualnie zastąpić szalikiem, chustką itp. Aktualne pozostają wszystkie nakazy i zalecenia podane w poprzednich komunikatach.

► Szanowni Państwo! Zostańmy w domach, chrońmy siebie i i innych. I nie traćmy nadziei na powrót do normalnego życia.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek