Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 40 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

18.04.20

Szanowni Państwo! Oto aktualne informacje związane z pandemią koronawirusa, które przekazuję zaraz po dzisiejszej wideokonferencji Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

► Według porannych danych z soboty 18 kwietnia na terenie naszej gminy 43 osoby (27 adresów) objęte są kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 17 osób (16 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". Dotychczas w gminie Swarzędz potwierdzone zostały 3 przypadki zachorowań (z których jedna osoba już wyzdrowiała).

Niestety, szybko rośnie liczba zachorowań w naszym regionie. Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że w Wielkopolsce odnotowano już 898 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 49 osób zmarło. Łącznie do tej pory w Polsce wykryto 8563 przypadki zakażeń i 339 zgonów. 981 osób uznawanych jest za wyleczone. W szpitalach przebywa 2725 osób, kwarantannę odbywa prawie 120 tysięcy, a ponad 25 tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Oto aktualizowana przez rząd tzw. mapa zachorowań w Polsce: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 natomiast rozwój pandemii na świecie można sprawdzać np. tutaj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

► Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to osób znajdujących się w przestrzeni publicznej. Maseczkę można ewentualnie zastąpić szalikiem, chustką itp.

► Aktualne pozostają wszystkie nakazy i zalecenia podane w poprzednich komunikatach.

► Szanowni Państwo! Choć za oknami wiosna, to - z myślą o zachowaniu zdrowia - musimy w tym roku przeżywać ją inaczej. Zostańmy w domach, unikajmy ryzyka! Bardzo o to proszę.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek