Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Aktualizacja komunikatu nr 35

12.04.20

Szanowni Państwo! Oto krótka informacja z dzisiejszej wideokonferencji Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

► Według porannych danych z niedzieli 12 kwietnia na terenie naszej gminy 40 osób (25 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 22 osoby (21 adresów) odbywają kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa". W gminie Swarzędz zanotowano dotychczas tylko przypadki zachorowań, o których informowałem w poprzednich komunikatach.

Drodzy Swarzędzanie! Tegoroczne Święta z pewnością są inne... Prosimy Was po raz kolejny, przypominając - jeśli możecie, zostańcie w domach, mimo, że wielkanocny czas i wiosenna aura zachęcają, by spotkać się przy świątecznych stołach, spacerować, łapać promienie kwietniowego słońca...

Pomyślmy, co mogłoby się stać, gdybyśmy wszyscy nagle zaczęli się przemieszczać, spotykać, składać sobie osobiście życzenia... Pamiętajmy, że koronawirus może nie dawać żadnych objawów.

Wykorzystajmy w tym okresie telefony, komunikatory... Spotkajmy się z bliskimi w innym, lepszym czasie. Minimalizujmy zagrożenie zarażeniem. Zróbmy to dla naszych najbliższych i dla siebie. Bądźmy bezpieczni. Zostańmy w domach!

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek