Instrukcja

  • W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy najpóźniej do 23.02.2019 roku ukończą 10 rok życia.
  • Każdy głosujący może oddać po jednym głosie w każdej kategorii. Nie trzeba oddawać głosów we wszystkich kategoriach.
  • Klikając znaczek oznaczony znakiem zapytania, po prawej stronie sportowca/zespołu, rozwijamy skrócony opis wraz ze zdjęciem.
  • Głosujemy do 22 lutego 2019 do godziny 15.00.
  • Gala Mistrzów Sportu odbędzie się w czwartek 7 marca 2019 roku w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.
  • UWAGA: Głosować można tylko raz, nie ma możliwości późniejszej korekty oddanego głosu.
  • Oddanie głosu oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Klauzula Informacyjna

Najpopularniejszy sportowiec - kategoria do 18 roku życia


Adeptka zapasów, z którą cała Unia Swarzędz wiąże duże nadzieje. Mimo, że treningi na macie rozpoczęła dopiero w listopadzie 2017 roku, to już teraz może pochwalić się wieloma sukcesami. W 2018 roku wzięła udział w 12 turniejach i każdy z nich kończyła na podium. Przystąpiła do 43 walk, z których wygrała 38, czyli niemal 90% pojedynków. Z każdym miesiącem podopieczna trenera Leonarczyka coraz bardziej się rozwija.

Jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Od 2012 r. trenuje kajakarstwo klasyczne w klubie sportowym AZS AWF Poznań. Ta dyscyplina sportu stała się jego pasją i dzięki bardzo ciężkiej pracy, osiąga wiele sukcesów w zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do najważniejszych z nich w minionym roku należą: II miejsce na Mistrzostwach Polski K4 1000m, II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym K1 16km, III miejsce na Mistrzostwach Polski K1 5km, II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Północnych K1 5km, II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Północnych K2 500m, III miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Północnych K4 500m

Swoją przygodę z taekwondo olimpijskim zaczęła w wieku 11 lat. Od tego czasu dużo ją to nauczyło, poznała wiele osób i przeżyła masę wspaniałych chwil. Ubiegły rok przyniósł Emilii: III miejsce w Pucharze Polski w Olecku; II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pleszewie, V miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Bornem Sulinowie oraz II miejsce w Pucharze Polski w Legionowie. Mimo upływu lat Taekwondo nadal sprawia jej przyjemność i nie zamierza przerywać swojej cudownej przygody.

Kajakarstwo trenuje od 2014 r. w AZS AWF Poznań i od tamtej pory zdobył 50 medali na różnych dystansach. W roku 2018 został powołany do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, gdzie reprezentował nasz kraj i gminę, w zawodach międzynarodowych. Mistrzostwa Europy Juniorów w Auronzo/ ITA 12 miejsce K1-1000m, Mistrzostwa Świata Juniorów w Plovdiv/ BUL 18 miejsce K2-1000m, Regaty Międzynarodowe Juniorów w Brandenburg/ GER 1 miejsce K1-1000m, 1 miejsce K1-5000m, 81 Mistrzostwa Polski Seniorów w Poznaniu jako jun mł zajął 9 miejsce K1-5000m, 34. Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Sztumie 1 miejsce w K1-10000m, 24. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) i Mistrzostwa Polski Juniorów 1 miejsce K1-5000m, 2 miejsce K1-1000m, 32. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym w Gorzowie Wlkp I miejsce K1-15,8km

Wychowanka Lidera, wraz z zespołem Kadetek U16K osiągnęła historyczny sukces jakim był awans do Finałów Mistrzostw Polski. Ostatecznie Liderki zajęły VIII miejsce w kraju. Wiktoria notowała 11,8 punktu, 12,3 zbiórek na mecz. Dzięki tak dobrym występom Wiktoria otrzymała powołanie do Kadry Polski U15K.

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików. W roku 2018 zdobył cztery medale Mistrzostw Polski (Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas w Raszkowie, Mistrz Polski w wyścigu na 250m ze startu lotnego na torze w Pruszkowie, V-ce Mistrz Polski w wyścigu SCRATCH na torze w Pruszkowie, V-ce Mistrz Polski w wyścigu punktowanym na torze w Pruszkowie). Dodatkowo wraz z drużyną wygrał Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu drużynowym na torze w Kaliszu.

Wychowanka Lidera, wraz zespołem Kadetek U16K osiągnęła historyczny sukces jakim był awans do Finałów Mistrzostw Polski. Ostatecznie Liderki zajęły VIII miejsce w kraju. Z zespołem Młodziczek Starszych U14K, którego była kapitanem, awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski. Liderki zostały skalsyfikowane na miejscach 9-16. Wiktoria w rozgrywkach U14K rzucała 12,5 punktu na mecz, notowała 6,8 zbiórki i 2 asysty. Wiktoria otrzymała powołanie do Kadry Wielkopolski, z którą zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Kajakarstwo trenuje od 2014 r. w AZS AWF Poznań. W roku 2018 została powołana do Kadry Narodowej Juniorek Młodszych. 1. Brała udział w Kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Barcelona/ ESP 2. 24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) i Mistrzostwa Polski Juniorów IV miejsce K1-3000m, II miejsce K4-500m 3. 32 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym w Gorzowie Wlkp I miejsce K1-12,1km 4. Mistrzostwa Północnych Niemiec (Wolfsburg) 3x II miejsce K1-500m,K1-1000m,K1-2000m 5. XVIII Otwarte Mistrzostwa w Wolsztynie I miejsce K2-1000m, III miejsce K1-1000m

Kolejnym turniejem z cyklu Puchar Polski był Swarzędz CUP 2018 gdzie również zajęła 1 miejsce. W lutym 2018 r. po raz pierwszy wzięła udział w Pucharze Świata G1 rozgrywanym w Słowenii zdobywając tam swój pierwszy złoty medal na zawodach tej rangi. Kolejny start na Pucharze Świata to marzec 2018 w Belgii – miejce 5. Wzięła udział również w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży gdzie zdobyła dwa medale: złoto w konkurencji walka i konkurencji sprawnościowej srebro. Wrzesień 2018 przyniósł złoto na Pucharze Świata G1 w Warszawie Polish Open. Powołanie do Kadry Polski w październiku i udział w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Zakończyła rok startowy 2018, kadeta na 3 miejsu w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Kapitan drużyny juniorów młodszych Swarka Swarzędz. Stały członek Kadry Województwa Wielkopolskiego. W roku 2018 otrzymał pierwsze powołanie do Reprezentacji Polski M-16. Wraz z drużyną Swarka w roku 2018 zdobył Międzywojewódzkie Mistrzostwo Młodzików, Mistrzostwo Wielkopolski zarówno w rozgrywkach halowych jak i na obiektach otwartych.

Najpopularniejszy sportowiec - kategoria powyżej 18 roku życia


Jeździec Klubu Jeździeckiego Podkowa Gruszczyn oraz student Politechniki Poznańskiej. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Radzionkowie w 2018 roku zdobył dwa złote medale w kategorii ujeżdżenie amator. W ciągu 4 lat startów w AMPach zdobył już łącznie 8 medali w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu.

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w hokeju na trawie, były zawodnik Reprezentacji Polski. W sezonie 2018/2019 przeszedł do Warty Poznań odmieniając zupełnie tę drużynę. Warta, która przez ostatnie lata balansowała między 1 a 2 ligą, dzięki grze Waldka jest po rundzie jesiennej wiceliderem Polskiej Ligi Hokeja na Trawie. Waldek strzelił w tej rundzie 8 bramek i w klasyfikacji strzelców ma 2 bramki mniej niż lider.

Członek kadry Polski juniorów i młodzieżowców; w minionym roku zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski Młodzieżowców, Mistrza Polski Seniorów w Bornem Sulinowie, ponadto wziął udział w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Warszawie. Należy podkreślić również 9. Miejsce w Pucharach Świata Slovenia Open i Polish Open.

Zawodowy zawodnik sztuk walki i trener grupy Kohorta Swarzędz, wywodzący się z Boksu Tajskiego, ale odnoszący sukcesy też w takich dyscyplinach jak Boks i Kickboxing. W statystykach wszystkich walk to 10 wygranych i 5 przegranych. W styczniu 2018 roku zadebiutował w walce zawodowej w formule K1, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Mistrza Polski w swojej dyscyplinie i w swojej kategorii wagowej. W kwietniu 2018 roku wziął pierwszy raz udział w Mistrzostwach Polski Muay Thai IFMA (International Federation of Muay Thai Amateur) gdzie zdobył 3 miejsce w kat. seniorów do 81kg. W maju 2018 roku wziął udział w turnieju bokserskim Poznań Fight Show organizowanych na Targach Poznańskich. Mikołaj wygrał turniej w kategorii do 86 kg pokonując dwóch pięściarzy z Akademii Boksu Krzysztofa Chudeckiego.

Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się na lekcji wychowania fizycznego w ówczesnym Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi, aktualnie członek młodzieżowej kadry narodowej. Miniony 2018 rok był jak dotychczas jego najlepszym. Na początku roku po zawodach kwalifikacyjnych dostał się do juniorskiej reprezentacji polski. Brał udział jako Reprezentant Polski w takich zawodach jak regaty międzynarodowe w Monachium gdzie z kolegami z osady ósemki stanęli na podium na 2 miejscu, Mistrzostwach Europy juniorów gdzie też na ósemce zdobył 5 miejsce oraz na Mistrzostwach Świata juniorów, które również zakończyły się 5 miejscem. W zawodach krajowych zdobył wiele czołowych miejsc, m.in. 1 miejsce w Mistrzostwach Polski AZS na czwórce oraz 2 miejsce na dwójce, 2 miejsce na czwórce podwójnej i 3 miejsce na czwórce długiej w Mistrzostwach Polski juniorów.

Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich pływaków; rok 2018 przebrnął z licznymi sukcesami, wśród których wymienić należy brązowy medal Mistrzostw Europy z Glasgow, dwa złote medale na 100 i 200m stylem dowolnym z Mistrzostw Polski w Łodzi czy dwa złote medale z Zimowych Mistrzostw Polski. Wielka nadzieja naszej Gminy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Sportową karierę rozpoczął w 2003 r. we Wrześni - w klubie UKS Tiger Września. Po roku przeniósł się do Swarzędza i trenuje w klubie AZS Poznań aż do dnia dzisiejszego. Jego największym sukcesem jest Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2013 r. oraz wielokrotne Mistrzostwo Polski. W 2018 r. został dwukrotnym Mistrzem Polski w kategorii Młodzieżowiec i Senior. Do tych dwóch medali dołożył brązowy medal z Pucharu Świata w Izraelu.

Kapitan zespołu koszykarek Lidera Swarzędz. Wzór profesjonalizmu, Liderka na parkiecie i poza nim. W sezonie 2017/18 poprowadziła koszykarki Lidera do historycznego sukcesu jakim było piąte miejsce w I Lidze Koszykówki Kobiet. Liderki przegrały w ćwierćfinale 2:1 z późniejszym triumfatorem rozgrywek - Politechniką Gdańską.

Utalentowany młodzieżowiec, członek kadry narodowej. Miniony rok obfitował dla niego w wiele zawodów i sukcesów. 9 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech, 18. Miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bułgarii czy Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w K-2 są tego dobitnym przykładem.

Najzdolniejszy młody zapaśnik klubu z ul. Św. Marcina 1. W swojej kategorii wagowej – 60 kilogramów, jest jednym z najlepszych zawodników w zapasach w stylu klasycznym w całej Polsce. W 2018 roku został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, był ósmy na Mistrzostwach Europy Juniorów, wziął także udział w Mistrzostwach Świata Juniorów. Poza sukcesami młodzieżowymi coraz lepiej radzi sobie także w zapasach seniorskich. Ma już za sobą walki w Krajowej Lidze Zapaśniczej w barwach WKS WZS Grunwald - Sobieski Poznań.

Najpopularniejsza drużyna sportowa
Dane osobowe