DNI SWARZĘDZA
2019


Instrukcja

  • W głosowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy najpóźniej 07.09.2018 roku kończą 10 rok życia.
  • Można oddać jeden głos.
  • Klikając znaczek oznaczony znakiem zapytania, po prawej stronie artysty/zespołu, rozwijamy skrócony opis.
  • Głosujemy do 7 września 2018 do godziny 15.30.
  • UWAGA: Głosować można tylko raz, nie ma możliwości późniejszej korekty oddanego głosu.
  • Oddanie głosu oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Klauzula Informacyjna

Wybór artysty


Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. 19 lipca 2013 wydał debiutancki singiel „Biegnijmy”. 29 października 2013 został nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach Modny Debiut ESKA.pl oraz Odkrycie roku na gali Glam Awards 2013, organizowanej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. 19 listopada wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „9893”, wyprodukowany przez Pawła Gawlika. Od 7 marca do 16 maja 2014 brał udział w pierwszej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W październiku tego samego roku zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, a następnie nagrodę dla najlepszego artysty Europy Wschodniej. Zimą 2018 r. był jednym z trenerów pierwszej polskiej edycji telewizyjnego talent show „The Voice Kids”. Do tej pory nagrał cztery albumy studyjne: „9893”, „Pop & Roll”, „Element trzeci” i „Countdown”.
Dawid Kwiatkowski - strona oficjalna

Polsko-czeska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, prezenterka telewizyjna i osobowość telewizyjna pochodząca z Zaolzia. W wieku 11 lat odniosła swój pierwszy sukces, gdyż wygrała konkurs piosenki na czeskich Morawach. Niedługo potem zwyciężyła w Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu i na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie. 6 listopada 2006, w wieku 13 lat, zadebiutowała na czeskim rynku muzycznym z albumem „Měls mě vůbec rád”, który wspiął się na szczyty rankingów sprzedaży w Czechach, uzyskując status platynowej płyty. Polska wersja debiutanckiej płyty ukazała się 9 listopada 2007 „Sam na sam”. 16 marca 2009 Farna wydała swoją drugą polskojęzyczną płytę, zatytułowaną „Cicho”, która pokryła się podwójną platyną. Album został wyróżniony Superjedynką podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009, zyskując tym samym miano Płyty Roku. Do tej pory artystka nagrała siedem albumów studyjnych. Jest laureatką wielu nagród muzycznych.
Ewa Farna - strona oficjalna

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1”, która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. W 2000 roku zespół potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą, noszącą tytuł „Golec uOrkiestra 2”. Osiągnęła ona status poczwórnej platyny, a jej sztandarowe „Ściernisco” przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.
Golec uOrkiestra - strona oficjalna

Polska grupa muzyczna zaliczana do najważniejszych przedstawicieli hip hopu w Polsce. Powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy braci Michała „Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina „Abra dAba” Martena. Wkrótce potem skład uzupełnił Piotr „Mag Magik I” Łuszcz. Grupa zadebiutowała w 1996 utworem „Magia i miecz”, który ukazał się na kompilacji zatytułowanej „S.P.”. W szczytowym okresie działalności przypadającym na lata 1996-2000, grupa wydała trzy albumy studyjne – „Księga Tajemnicza. Prolog”, „W 63 minuty dookoła świata”, „3:44” pozytywnie oceniane przez krytyków muzycznych i publiczność. Pod koniec 2000 roku samobójstwo popełnił Piotr „Mag Magik I” Łuszcz. Wkrótce potem Michał „Joka” Marten wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Marcin „Abradab” Marten podtrzymywał działalność koncertową zespołu do 2003 roku, kiedy to podjął się solowej działalności artystycznej. W 2013 roku grupa wznowiła działalność. Pierwszy występ zespołu odbył się na Open'er Festival, gdzie trio wystąpiło z udziałem instrumentalistów, tzw. "żywym zespołem”.
Kaliber 44 - strona oficjalna

Polski zespół rockowy założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk”. Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku.
Lady Pank - strona oficjalna

Polska piosenkarka, autorka tekstów i prezenterka telewizyjna. W 2012 roku Natalia nawiązała współpracę z raperem Liberem, z którym nagrała piosenkę „Wszystkiego na raz”. Kompozycja była drugim singlem z wydanego w maju tego samego roku albumu Libera zatytułowanego „Duety”. Piosenka podbiła listy przebojów i przez kilka tygodni z rzędu utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w kraju. Na płycie znalazł się także drugi wspólny utwór duetu – „Nie patrzę w dół”. 28 października 2016 roku ukazał się debiutancki album artystki, zatytułowany „NATinterpretacje”. Obecnie Natalia pracuje nad drugim album, którego premiera planowana jest na początek 2019 roku.
Natalia Schroeder - strona oficjalna

Polski aktor, showman, piosenkarz, konferansjer i prezenter telewizyjny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wystąpił w takich produkcjach, jak: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Blondynka”, „Ojciec Mateusz” czy „Świat według Kiepskich”. Grał na deskach teatrów: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island. 5 marca 2015 na kanale YouTube udostępniony został jego debiutancki singel – „Megiera”. W teledysku do piosenki wystąpili aktorzy: Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski i Lech Dyblik. Klip osiągnął w serwisie ponad 30 milionów wyświetleń. 7 kwietnia 2017 ukazała się jego debiutancka płyta studyjna, zatytułowana „The Greatest Hits”, która uzyskała status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy. Jesienią 2016 był uczestnikiem szóstej programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Od 4 marca do 6 maja 2017 brał udział w siódmej edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Sławomir - strona oficjalna

Polski zespół rockowy założony przez Roberta Gawlińskiego – kompozytora i autora tekstów. Debiutował albumem Wilki wydanym w 1992 roku. Krążek promowały aż trzy single: „Son of the blue sky” zadedykowany zmarłemu przedwcześnie basiście Adamowi Żwirskiemu oraz „Aborygen” i „Elli Lama Sabachtani”. Do 1995 roku, kiedy to muzycy podjęli decyzję o zawieszeniu działalności zespołu, Wilki wydały jeszcze dwa albumy: „Przedmieścia” oraz koncertowy „Acousticus Rockus”, który zawierał cover „Sen o Warszawie” z repertuaru Czesława Niemena. Zespół ponownie wystąpił na scenie w roku 2001 roku, a już rok później cała Polska śpiewała wielki przebój zatytułowany „Baśka”. To był powrót na najwyższe szczyty list przebojów, a Wilki ponownie stały się ulubieńcem publiczności. Kolejne albumy przyniosły równie popularne przeboje – „Urke”, „Here I Am”, „Słońce pokonał cień”, czy „Love Story”, które przez wiele tygodni nie schodziły z list przebojów. Do chwili obecnej Wilki wydały dziewięć albumów studyjnych, ostatni z nich zatytułowany „26/26” miał swoją premierę 11 maja 2018 roku.
Wilki - strona oficjalna

Dane osobowe