Zaplanuj podróż w aglomeracji poznańskiej


Przydatne informacje:
System pozwala na pełną swobodę wskazania punktu startowego i docelowego. Możliwe jest zarówno pokazanie punktu na mapie, podanie dokładnego adresu, skrzyżowania, jak i wpisanie tylko charakterystycznej nazwy – np. szkoły, kina, restauracji czy teatru. Dzięki temu każdy, kto zamierza skorzystać z komunikacji publicznej, może zaplanować podróż z punktu A do punktu B, otrzymując informacje z jakiej linii skorzystać, na jakim przystanku wsiąść, gdzie się przesiąść, z dokładnym czasem początku i zakończenia podróży.

System uwzględnia czas dojścia do przystanków, co istotnie poprawia możliwości wyznaczenia optymalnej trasy. Często w okolicy naszego domu, czy miejsca pracy mamy do wyboru kilka różnych przystanków, a co za tym idzie wiele wariantów przejazdu. Wysoka jakość wyszukiwanych połączeń połączona została z prostotą w obsłudze. Aby wyszukać połączenie podajemy jedynie skąd, dokąd i kiedy chcemy dojechać. Dodatkowo możemy wybrać z kilku preferencji dotyczących szybkości dojazdu czy dojścia pieszo.

Mamy również możliwość zdefiniować godzinę w zależności od tego, czy zamierzamy dotrzeć na miejsce na konkretną godzinę (zaznaczamy wtedy opcję "Czas przyjazdu"), czy też o konkretnej godzinie wyjechać (zaznaczamy wtedy opcję "Czas odjazdu").

W systemie dla aglomeracji poznańskiej funkcjonują: