Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

AKTUALIZACJA: Uwaga! Utrudnienia w ruchu w sobotę, 13 września - w związku z "POZNAŃ BIKE CHALLENGE". Zmiany w kursowaniu swarzędzkiej komunikacji autobusowej

12.09.14

NA WNIOSEK GMINY SWARZĘDZ ORGANIZATOR SKRÓCIŁ CZAS WYŁĄCZEŃ W RUCHU DROGOWYM. WYŁĄCZENIA NA TERENIE GMINY BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY W GODZINACH OD 9:00 DO 15:00.

W sobotę, 13 września 2014 r., odbędzie się kolarska impreza masowa pn.”POZNAŃ BIKE CHALLENGE”, a zawodnicy rywalizować będą m.in. na terenie Gminy Swarzędz. Organizatorzy uprzejmie informują, że 13 września br. (sobota) całkowicie z ruchu drogowego w godz. 9:00 – 15:00 zostaną wyłączone następujące ulice na terenie Gminy Swarzędz:

· droga nr 5 (była droga krajowa nr 5)-Bogucin, Janikowo, Kobylnica, Uzarzewo;

· ul. Dąbrówki – Kobylnica;

· ul. Gminna - Wierzonka;

· ul. Karłowicka – Wierzonka;

· ul. Kasztanowa – Karłowice.

Uczestnicy na teren naszej gminy wjadą od strony Poznania byłą drogą krajową nr 5 przez Bogucin, Janikowo, Kobylnicę i Uzarzewo w kierunku Pobiedzisk. Wracać będą od strony Tuczna przez Karłowice (ul. Kasztanową), Wierzonkę (ul. Gminną), z Wierzonki do Kobylnicy (ulicą Dąbrówki) i dalej do Poznania na skrzyżowanie ulic: Gnieźnieńska-Bałtycka oraz Główna-Krańcowa-Gnieźnieńska.

Załączona mapka ilustruje proponowany objazd (ul. Krańcową w Poznaniu) pomiędzy Swarzędzem a sołectwami położonymi na północ od byłej drogi krajowej nr 5.

Bliższe informacje zawiera komunikat Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu o zmianach w organizacji ruchu w Poznaniu w związku z wyścigiem..

Dokładny przebieg trasy można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem: www.bike.poznan.pl

Uwaga w sobotę 13.09.2014 w związku z organizacją “Poznań Bike Challenge” nastąpią zmiany w kursowaniu swarzędzkiej komunikacji autobusowej w godzinach 9:00 do godz. 15:00:

linia 412 - autobusy będą kursować na trasie Swarzędz Rynek – Kobylnica – Swarzędz Rynek (odjazd z Kobylnicy i odjazd z Rynku zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy) oraz na trasie Rynek – Polna – Poznańska – Bałtycka – Sosnowa – Grzybowa – Jodłowa – Wrzosowa – Bałtycka – Warszawska – Dworzec Śródka (odjazdy z przystanku na ul. Jodłowej tak jak z pętli Bogucin) - mapkę tras zamieszczamy tutaj

linia 401 i 405 – autobusy będą kursować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy (mogą pojawić się opóźnienia spowodowane brakiem dostępu wjazdu i wyjazdu z Dworca Śródka w Poznaniu)

Kurs autobusów na trasie linii S3 będzie odbywał się między Swarzędzem a Uzarzewem

linia S3 – między godziną 9:00 a 15:00 pojawią się dodatkowe utrudnienia powodujące opóźnienia, i tak:

kurs o godz. 9:52 z Kobylnicy do Uzarzewa odbędzie się przez Gortatowo

kurs o godz. 10:00 z Uzarzewa do Kobylnicy odbędzie się przez Gortatowo – Swarzędz Rynek

kurs o godz. 10:36 (412) z Swarzędz Rynek do Kobylnicy

Informujemy, że Gmina Swarzędz nie jest organizatorem imprezy „POZNAŃ BIKE CHALLENGE”. Informacje o organizatorach można znaleźć TUTAJ.

/nad/