Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ponad 9 mln zł dofinansowania na ulice w Zalasewie i Paczkowie

17.02.22

W wyniku rozstrzygniętego konkursu dot. wsparcia lokalnych inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2022) otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę ul. Polskiej w Zalasewie (II etap obejmujący połączenie ul. Kórnickiej z ul. Średzką). Na ten cel przyznano nam ponad 8,2 mln zł i jest to najwyższe dofinansowanie w tegorocznej edycji w województwie wielkopolskim. Zadanie będzie obejmowało m.in. budowę jezdni o szerokości 7,0 m wraz ze ścieżką rowerową o szerokości 2,0 m, obustronnym chodnikiem oraz 4 przystankami komunikacji miejskiej. Powstaną również skrzyżowania zwykłe z ulicą Niemiecką, Szwajcarską i Węgierska, a skrzyżowanie ul. Polskiej z ul. Średzką (2410P) zaprojektowano jako rondo. Inwestycja jest kontynuacją zakończonego etapu I pomiędzy ulicą Planetarną a Kórnicką.

Drugim zadaniem, na które udało nam się uzyskać dofinansowanie to ulica Wiosenna w Paczkowie. Dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln zł zostanie przeznaczone na budowę 0,5 km ulicy o szerokości 5,3 m z jednostronnym chodnikiem.

W staraniach o dofinansowanie tych inwestycji wsparcie okazali nam posłowie Jadwiga Emilewicz, Szymon Szynkowski vel Sęk i Bartłomiej Wróblewski oraz radny Rady Miejskiej w Swarzędzu Szymon Kurpisz, za co dziękujemy.

W województwie wielkopolskim rządowym wsparciem objęto 152 inwestycji gminnych i 46 zadań powiatowych, natomiast w całym kraju wsparcie uzyskało 1698 zdań gminnych i 630 - powiatowych.

/tl, mw/