Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Urzędnicy dostarczą listy z wymiarem podatku od nieruchomości

14.01.22

Już po raz kolejny Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizuje akcję doręczania mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości. Już w najbliższych dniach mieszkańcy Swarzędza oraz sołectw mogą spodziewać się, że zostanie im dostarczona w sposób bezpieczny i komfortowy, a co istotne - bez konieczności wychodzenia z domu - informacja o wysokości podatku za 2022 rok.

Akcja doręczania decyzji rusza 20 stycznia i potrwa do 28 lutego. Takiej „wizyty" z pewnością nie należy się obawiać, gdyż wszyscy upoważnieni pracownicy urzędu, a także sołtysi wyposażeni będą w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki), a także specjalne identyfikatory. Ponadto wizyta odbywa się na świeżym powietrzu lub na klatce schodowej.

Ogromnym atutem, poza sporymi oszczędnościami dla gminy, jest dostarczenie informacji o wysokości podatku za 2022 rok w całkowicie bezpieczny sposób bez konieczności wychodzenia z domu na pocztę i oczekiwania w długich kolejkach.

Warto również mieć pod ręką swój długopis, aby potwierdzić pracownikowi urzędu odbiór decyzji, co z pewnością zapewni Państwu dodatkowy komfort.

Gdyby zdarzyło się jednak, że pracownik nie zastanie Państwa w domu, z pewnością próba dostarczenia zostanie powtórzona kilkukrotnie, a dopiero potem list zostanie nadany na poczcie.

Szczególnego zaznaczenia wymaga fakt, że w chwili doręczenia decyzji nie są pobierane żadne opłaty w związku z czym bardzo prosimy o tym pamiętać.

/umig/