Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Kolejna Patriotyczna Gra Miejska za nami

19.11.21

W tegorocznej  Patriotycznej Grze Miejskiej - "Pełni wdzięczności za dar NIEPODLEGŁOŚCI" udział wzięło ponad 230 osób, zrzeszonych w 44 drużynach. Prawie 30 zespołów startowało w terenie, a 15 walczyło dzielnie przez Internet. Mieliśmy uczestników z całej Polskimiędzy innymi z Warszawy, Górki Duchownej, Nowego Tomyśla a nawet z Podlasia.

W szóstej edycji gry postanowiliśmy pokazać jak żyło się w latach PRL u i przypomnieć zimową noc 13 grudnia 1981r. Udało nam się stworzyć w świetlicy małe „muzeum PRL-u" prezentujące oryginalne artefakty z tamtych lat, mogliśmy podziwiać ponad 30 samochodów - „klasyków PRL", a także obejrzeć wystawę "Wielkopolska w cieniu WRON-y" przygotowaną przez poznański oddział INP.

Na potrzeby gry Hanna Gruszecka napisała specjalne opowiadanie, w którym dwoje młodych ludzi przenosi się w czasie do roku 1982. Również nasi uczestnicy przeszli przez bramę czasu. Aby powrócić do teraźniejszości musieli, wraz z bohaterami opowiadania, wykonać przygotowane dla nich zadania. Sprawdzaliśmy sprawność fizyczną przy trzepaku, znajomość piosenek w muzycznej kuchni, umiejętność rozszyfrowania PRL-owskich skrótowców na szkolnej kartkówce, kreatywność w pokonaniu sklepowej kolejki itp.. Każda drużyna mogła też wymienić makulaturę na reglamentowany papier toaletowy.

Chcielibyśmy podziękować i pogratulować wszystkim drużynom, które wyruszyły z nami w podróż w czasie. Jak się okazało, lata 80-te nie były lekkie, ale były z całą pewnością ciekawe.

Przygotowanie takiego wydarzenia wiązało się z pracą wielu osób i organizacji, którym tutaj chcielibyśmy z serca podziękować. Szczególne podziękowania należą się 50 wolontariuszom oraz proboszczowi parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu księdza Marka Frąszczaka, który co roku użycza nam miejsca w świetlicy parafialnej, a w tym roku oddał do naszej dyspozycji także przykościelny parking.

Projekt był współfinansowany w ramach programu Wielkopolska Wiara oraz ze środków Powiatu Poznańskiego. Sponsorom i partnerom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz przeczytania wspomnień uczestników Patriotycznej Gry Miejskiej TUTAJ

/Elżbieta Majka/