Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Medal nr 100 dla „stulatki"

13.09.21

10 września miała miejsce bardzo miłą uroczystość. Prezes klubu Unia Swarzędz Jerzy Majerowicz wraz przewodniczącym komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia Unii - Jackiem Aniołem udali się do miejsca zamieszkania Pani Ireny Zandrowicz w celu wręczenia jej pamiątkowego medalu, wydanego na 100-lecie Unii Swarzędz. Co prawda Pani Irena sama nie uprawiała sportu, ale jej dwaj synowie byli czynnymi zawodnikami sekcji turystyki kolarskie (jeden z nich również sekcji zapasów)j, działającej w latach 60-tych w naszym klubie, a wnuk Konrad jest wychowankiem klubu w sekcji piłkarskiej.

Pani Zandrowicz jest równolatką Unii Swarzędz, stąd został jej przyznany medal i legitymacja z nr „100".

Uhonorowana nie kryła wzruszenia i dodała, że nie tylko dzieci uprawiały sport, ale również jej brat Władysław Rybacki grał w piłkę. Spotkanie było okazją do dowiedzenia się trochę więcej o tej wyjątkowej osobie. Jak sama powiedziała, nie jest rodowitą swarzędzanką, ale do naszego miasta sprowadziła się po wojnie, wraz z mężem Franciszkiem, z Pobiedzisk. Doczekali się 5 dzieci. Niestety mąż, pracownik Swarzędzkich Fabryk Mebli, od blisko 50 lat nie żyje. Nie było jej łatwo, bowiem „na głowie" miała dom, dzieci, ogród, ale dała radę. Obecnie cieszy się spokojnym życiem w gronie najbliższych. Nadto dodała, że ostatnio odwiedził ją olimpijczyk Ireneusz Golda z żoną Anną, jej byli sąsiedzi, co ją bardzo ucieszyło.

Na zakończenie Pani Zandrowicz życzyła zawodnikom Unii sukcesów, a samemu klubowi dalszego rozwoju. Z kolei prezes klubu zrewanżował się życzeniami długiego jeszcze życia w zdrowiu.

Eugeniusz Dobiński