Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

2,8 mln dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ul. Polskiej w Zalasewie

17.08.21

W dniu wczorajszym I zastępca burmistrza Grzegorz Taterka wraz ze skarbnikiem Karoliną Dziekan podpisali w Urzędzie Wojewódzkim umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2021) na budowę ul. Polskiej w Zalasewie (I etap obejmujący połączenie ul. Planetarnej z ul. Kórnicką) w wysokości 2,8 mln zł.

Jak już wcześniej informowaliśmy TUTAJ, realizacja tego zadania rozpoczęła się w marcu br. Wykonawcą inwestycji o wartości 6,4 mln zł jest Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k.

Budowa ul. Polskiej w Zalasewie to niezwykle ważna inwestycja, której realizacja znakomicie poprawi sytuację komunikacyjną w tej części naszej gminy. Proponujemy Państwu obejrzenie filmu wyjaśniającego znaczenie tej inwestycji.

Budowa nowej drogi realizowana jest na odcinku od istniejącego już ronda w ul. Planetarnej (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1) skąd ulica Polska poprowadzi do ul. Kórnickiej, gdzie również zbudowane zostanie rondo. Oprócz jezdni wykonana zostanie kanalizacja i cała infrastruktura podziemna, a następnie chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie. Budowa I etapu ul. Polskiej zakończy się jeszcze w tym roku. W drugim etapie, planowanym na 2022 rok, przewidziana jest budowa odcinka od ul. Kórnickiej aż do ul. Średzkiej, gdzie ul. Polska zakończy się kolejnym rondem.

/WPF/

/fot. Urząd Wojewódzki w Poznaniu/