Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Active Park w Zalasewie - jest umowa z wykonawcą

08.01.21

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie inwestycji pod nazwą „Zagospodarowanie terenu działki nr 31/4 w Zalasewie, gmina Swarzędz na tzw. Active Park - Etap I". Wpłynęło 6 ofert od potencjalnych wykonawców. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Magard Sp. z o.o. z Poznania, która podjęła się wykonawstwa za 1,589 mln zł. Umowę w tej sprawie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał w piątek, 8 stycznia br.

Active Park w Zalasewie powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego naszej gminy. Na dużym, ogrodzonym i monitorowanym terenie znajdą się m.in. plac zabaw, siłownia, urządzenia do street workout'u, grill, wybieg dla psów, parking dla samochodów i stojaki rowerowe, przestrzeń do organizowania imprez plenerowych, plac na gry uliczne, tory do gry w bule, elementów małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stoliki szachowe, stoliki piknikowe itp. Cały teren będzie wypełniony zielenią, głównie drzewami, żywopłotami i krzewami odpornymi na trudne warunki miejskie.

Realizacja tej inwestycji zaplanowana jest na bieżący rok. Większość prac ma być zakończona do lipca, natomiast nasadzenia zieleni potrwają dłużej, zgodnie z wymaganiami dla poszczególnych grup roślin.

/mw/

fot. Maciej Woliński