Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Szczepienia przeciw Covid-19

15.01.21

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 niebawem rozpocznie się proces rejestracji wizyt w tzw. I etapie szczepień.

Od 15 stycznia - jako pierwsi z możliwości rejestracji skorzystać będą mogli seniorzy, którzy skończyli 80 lat, od 22 stycznia - seniorzy powyżej 70 roku życia.

Szczepienia dla zarejestrowanych rozpoczną się 25 stycznia.

Możliwość rejestracji będzie sukcesywnie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym należącym do I etapu: pensjonariuszom domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osobom powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służbom mundurowym, nauczycielom.

Osoby z grupy wiekowej 18 - 69  lat chcące zgłosić chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 od dnia 15 stycznia będą miały możliwość wypełnić formularz on-line (instrukcja dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia). W momencie gdy szczepienia będą dostępne dla danej grupy, osoba  która wypełniła formularz zostanie o tym poinformowana e-mailowo.

Przyjęcie szczepionki jest dobrowolne i darmowe.

Zarejestrować się na szczepienia będzie można:

  • pod numerem infolinii: 989 (dla osób telefonujących z zagranicy oraz dla abonentów operatorów nieobsługujących numerów specjalnych uruchomiono numer: 22 62 62989);
  • elektronicznie poprzez Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl);
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;
  • bezpośrednio w punkcie szczepień.

Według listy udostępnionej na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie (informacje są na bieżąco aktualizowane, wyszukując wpisujemy Swarzędz lub Zalasewo) na terenie Gminy Swarzędz szczepienia przeprowadzać będą placówki:

  • Centrum Medyczne nr 3 Certus w Swarzędzu, ul. Poznańska 15;
  • Centrum Medyczne nr 5 Certus w Swarzędzu, os. Raczyńskiego 2/23;
  • DarMedicum Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Swarzędzu, ul. Spokojna 6;
  • Zespół Przychodni Lekarza Rodzinnego DIAGTER w Swarzędzu, ul. Piaski 8;
  • Przychodnia Lekarska MULTI-MEDIC w Swarzędzu, ul. Cieszkowskiego 100/102;
  • Centrum Medyczne GAUDIUM w Zalasewie, ul. Serdeczna 21G/U1.

Transport na szczepienia

Wojewoda Wielkopolski zobowiązał Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz do realizacji zadania pod nazwą „Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych". W związku z powyższym Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu będzie realizował zadanie polegające na  transporcie osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, tj.:

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie „R" lub „N" lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

- mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby te będą mogły umówić się na transport do punktu szczepień za pośrednictwem nr tel. 61 651 22 05 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00). Podany nr telefonu uruchomiony zostanie od 15 stycznia 2021 r.

UWAGA!

Na dowóz do punktu szczepień umawiamy się WYŁĄCZNIE w sytuacji gdy:

- mamy wyznaczony termin szczepienia;

- nie mamy możliwości dojazdu we własnym zakresie lub z pomocą członków rodziny.

Umówienia dowozu należy dokonać niezwłocznie po wyznaczeniu terminu szczepienia.

***

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć pod numerem telefonu: 989, na stronach internetowych:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciwko-covid-19;

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

oraz w Przychodni Lekarza Rodzinnego.

/nn/