Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nagrody i wyróżnienia dla swarzędzkich sportowców

21.12.20

Burmistrz Marian Szkudlarek po raz kolejny uhonorował swarzędzkich sportowców, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w 2020 roku.

15 grudnia br., po raz pierwszy w jej historii w trybie zdalnym, obradowała Komisja ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych: sekretarz gminy Agata Kubacka - przewodnicząca komisji, Paweł Bocian - radny Powiatu Poznańskiego, sportowiec, pracownik Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, Mateusz Matuszak - Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu, Agnieszka Zawada-Chmiel - członek Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu, a także Dawid Książkiewicz - członek Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Na nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe z budżetu Gminy Swarzędz w 2020 roku przeznaczono czterdzieści tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt złotych. Na karnety do obiektów Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, stanowiące nagrody rzeczowe dla wyróżnionych zawodników, przeznaczono łącznie dwa tysiące czterysta złotych. Komisja ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych pracowała na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Swarzędzu w sprawie: zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury fizycznej. Po zapoznaniu się z sześćdziesięcioma ośmioma wnioskami, komisja przekazała swoje propozycje burmistrzowi, który podjął decyzję o przyznaniu czterdziestu czterech nagród finansowych (w wysokości od pięćset do tysiąca ośmiuset pięćdziesięciu złotych) i dwudziestu czterech wyróżnień, związanych z otrzymaniem karnetów do Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wszyscy zawodnicy otrzymują również listy gratulacyjne, które w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, burmistrz przekazuje za pomocą poczty tradycyjnej.

Nagrody finansowe otrzymują:

Piotr Matusiak

Akademicki Związek Sportowy Politechniki Poznańskiej Poznań

hokej na trawie,

Emilia Kaspruk

Akademicki Związek Sportowy Sekcja Taekwondo Poznań

taekwondo olimpijskie,

Mikołaj Szaferski

Akademicki Związek Sportowy Sekcja Taekwondo Poznań

taekwondo olimpijskie,

Aleksandra Osuch

Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn

jeździectwo - skoki przez przeszkody,

Jan Modzelewski

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne

kolarstwo,

Lena Kosmaczewska

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

kajakarstwo,

Piotr Kujawa

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

kanadyjkarstwo,

Dastin Malinowski

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

kajakarstwo,

Przemysław Wanat

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

wioślarstwo,

Krzysztof Wojtyś

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

wioślarstwo,

Michał Kulecki

Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego Poznań

wioślarstwo,

Dawid Pankowski

Klub Sportowy Posnania Poznań

wioślarstwo,

Tomasz Zawada

Klub Sportowy Posnania Poznań

wioślarstwo,

Waldemar Rataj

Klub Sportowy Warta Poznań

hokej na trawie,

Jakub Woźniak

Klub Wioślarski z Roku 1904 Poznań

wioślarstwo,

Kacper Biadała

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate WKF (olimpijskie),

Maciej Drążewski

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate olimpijskie,

Hubert Kaczmarek

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Jakub Pietrucha

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Arkadiusz Kwaśniewski

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Wiktoria Lewandowska

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Piotr Chełek

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Kacper Konczalik

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Olaf Cierzniewski

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Sebastian Nowicki

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Jakub Siemiński

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Kamil Jędraszyk

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

piłka nożna,

Dominik Zaborniak

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

piłka nożna,

Aleksander Rybarczyk

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

piłka nożna,

Aleksandra Żukowska

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Wiktoria Plackowska

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Anna Majchrzak

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Dominika Rubach

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Monika Palacz

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Marta Czujewicz

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Marlena Mostowska

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Michał Mrugalski

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Jakub Mikołajczak

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Julia Bittner

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Mikołaj Wojciechowski

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Julia Szynka

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Jan Sosnowski

Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Podstawowej nr 5 Swarek Swarzędz

hokej na trawie,

Maria Gorczyca

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań

bieg na orientację,

Agnieszka Wieszczek-Kordus

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań

zapasy.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe (karnety) otrzymują:

Renata Żerko

Grupa Bratnis Gruszczyn

lekkoatletyka,

Krzysztof Bielewicz

Klub Sportowy Dance Center Poznań

taniec towarzyski,

Magdalena Bielewicz

Klub Sportowy Dance Center Poznań

taniec towarzyski,

Danuta Kapturska

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

lekka atletyka-rzuty,

Andrzej Kapturski

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

lekka atletyka-rzuty,

Antonina Walczak

Akademicki Związek Sportowy Sekcja Taekwondo Poznań

taekwondo olimpijskie,

Wiktoria Cwalina

Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn

jeździectwo - skoki przez przeszkody, ujeżdżanie,

Kornelia Jurasz

Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn

skoki przez przeszkody,

Nell Sówka

Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn

jeździectwo - skoki przez przeszkody,

Tomasz Pawlaczyk

Klub Karate Dynamic Swarzędz

karate WKF / shotokan,

Wiktor Jastrzębowski

Klub Karate Dynamic Swarzędz

karate WKF / shotokan,

Michał Rusin

Klub Karate Dynamic Swarzędz

karate WKF (olimpijskie),

Oskar Prusinowski

Klub Karate Dynamic Swarzędz

karate WKF (olimpijskie),

Luiza Pacholska

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate WKF (olimpijskie),

Maksymilian Folta

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Katarzyna Lewandowska

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Marianna Bujna

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate WKF,

Ilya Bobul

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki Kuzi Sport Paczkowo

karate,

Michał Kałużny

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Patryk Krobski

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Mateusz Wierzbiński

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz

zapasy styl klasyczny,

Aleksandra Kubiak

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Karolina Maj

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka,

Martyna Łuczak

Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz

koszykówka.

Serdecznie dziękuję sportowcom za ich ogromny wysiłek i osiągnięcia, służące także promocji Swarzędza. Dziękuję również rodzinom i trenerom zawodników. Jeszcze raz serdecznie gratuluję wszystkim sportowcom!

Wszystkim Państwu życzę Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości i miłości, niosących spokój i odpoczynek. Życzę również Nowego Roku pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia, a przede wszystkim zdrowia.

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek