Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wygrane swarzędzkich zapaśników w Pucharze Warmii i Mazur

16.12.20

Ostatni w tym roku start naszych zapaśników miał miejsce w Olsztynie na Pucharze Warmii i Mazur, Turniej z ogromnymi tradycjami jest rozgrywany przez prawie 50 lat. Unici już regularnie od kilkunastu lat jeżdżą na te zawody by rywalizować z zawodnikami z drugiej połowy Polski. Wraz z zawodnikami do Olsztyna udali się trenerzy Leonarczyk i Nogaj.Nasi zawodnicy w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie 3 miejsce w gronie 24 klubów.

1. ZKS Granica Gdańsk2. KS Wschód Białystok3. Unia Swarzędz

Indywidualnie nasi zawodnicy wywalczyli:

2 miejsce - Patryk Remlein2. miejsce - Mateusz Wierzbiński3 miejsce - Patryk Krobski3 miejsce - Nicholas Kempiński3 miejsce - Hubert Sobkowiak3 miejsca - Mateusz Nowak

Bardzo udany występ naszych zawodników na koniec roku, kilku zawodników boryka się z drobnymi urazami dlatego do Olsztyna nie pojechali.

Jednocześnie bardzo miło nam jest ogłosić, że nasze starania o organizację Mistrzostw Polski Młodzików w Swarzędzu, w roku obchodów 100 lecia klubu Unia, zostały docenione. Najważniejsze zawody młodzików w Polsce odbęda się w 2021 roku w Swarzędzu :) Do Swarzędza zjedzie się cała zapaśnicza Polska.

/Grzegorz Mazurek/