Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w Swarzędzu

03.12.20

 

28 listopada na hali Unii Swarzędz miały miejsce Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbywały się w dwóch grupach wiekowych: młodzicy (11-13 lat) oraz mini zapasy (7-10). Niestety ze względu na obostrzenia turniej odbył się bez udziału publiczności, natomiast były relacje online z mat w internecie. W związku ze spiętrzeniem się różnych zawodów w tym terminie, nie przybyły do Swarzędza kluby stylu wolnego, które miały rywalizację na poziomie Mistrzostw Polski w Zgierzu i w Siedlcach. Nie mniej jednak w Swarzędzu spotkały się wszystkie kluby stylu klasycznego z województwa.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Mnóstwo wygranych walk, worek zdobytych medali pozwolił wygrać klasyfikację drużynową!

1. Unia Swarzędz2. KS Sobieski Poznań3. Husarz Gniezno

Dla dużej części naszych młodych zawodników start w tym turnieju był pierwszym w tym roku, W wielu walkach widać było dużo ambicji - co jest wyznacznikiem sportowej rywalizacji i potencjału jaki za tym idzie.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy złotych medali w swoich kategoriach:

MłodzicyOliwier Białasik, Patryk Krobski, Gawarzewski Wojciech, Żak Hubert, Kempiński Nicholas, Mendel Aleks, Gracz  Michał, Zeiske Mariusz, Nowak MateuszMini ZapasyHernes Filip, Socha Paweł, Nowak Filip.

Grzegorz Mazurek