Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Udział swarzędzkich zapaśników w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetów

03.11.20

W miniony piątek 31 października, w Poznaniu, odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym

Drużyna Wielkopolski po bardzo emocjonującym finale wygrała, zostając drużynowym Mistrzem Polski. Do sukcesu niewątpliwie przyczynili się zawodnicy Unii:

Olaf Cierzniewski i Piotr Chełek, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki dając pewne punkty drużynie. Drużyna była prowadzona przez trenerów Piotr Leonarczyk (Unia Swarzędz) oraz Marcin Olejniczak (KS Sobieski Poznań)

Jedną z relacji można przeczytać na oficjalnym profilu PZZ:

"W ten weekend  KS Sobieski Poznań zorganizował dwa mistrzowskie turnieje zapaśnicze w stylu klasycznym. Organizatorom  należą się duże słowa pochwały za sprawne przeprowadzenie dwudniowych zawodów w tych jakże trudnych czasach związanych z pandemią COVID-19 .

W piątek o tytuł Drużynowego Wojewódzkiego Mistrza Polski Kadetów walczyły ekipy reprezentujące 7 krajowych województw.

Gospodarze - OZZ Wielkopolskie  nie okazali się zbyt gościnni dla przyjezdnych  ekip i zdobyli tytuł mistrzowski pokonując w finale reprezentację województwa pomorskiego. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna z województwa mazowieckiego.

Do samego końca... , ba do ostatniej walki  ważyły się losy mistrzowskiego tytułu  w finałowym pojedynku między Wielkopolanami i Pomorzanami.

Po dziewięciu pojedynkach rezultat był korzystny dla pomorskich gości 5:4 i o tytule miał decydować ostatni  turniejowy pojedynek .

Ujrzeliśmy pokerowe zagranie poznańskiego duetu trenerskiego ( Piotr Leonarczyk , Marcin Olejniczak ) , którzy do ostatniej walki w kat. wagowej 110 kg. wystawili Sebastiana Warchoła , który do tej pory  walczył w kategorii  92 kg. Sebastian  w tej nietypowej dla siebie wadze  wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i sprawił sobie i całej Wielkopolsce wielki prezent przyczyniając się do zdobycia przez Wielkopolan tytułu Mistrza Polski. W mistrzowskim teamie  na wyróżnienie zasłużyli :

 

- 45 kg .- Łukasz Dziunikowski KS Sobieski Poznań

- 71 kg .- Olaf Cierzniewski  SKS Unia Swarzędz - Zapasy

- 80 kg. - Piotr Chełek SKS Unia Swarzędz - Zapasy

 

Cała wymieniona  trójka odniosła zwycięstwa we wszystkich mistrzowskich pojedynkach  za co należą się im  wielkie  brawa.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy im i ich trenerom wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie zapaśniczych celów.

Klasyfikacja medalowa :

1 OZZ WIELKOPOLSKIE

2 OZZ POMORSKIE

3 OZZ MAZOWIECKIE".

 

 

/Grzegorz Mazurek/