Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jak połknąć tę żabę? Konkurs dla uczniów lubiących myśleć nieszablonowo

09.10.20

Uczestnik Konkursu „Złota Żaba" dla klas VII i VIII wybiera dziedzinę: język polski literatura lub matematyka. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach w listopadzie. Nauczyciele mogą zgłaszać udział uczniów do 23 października.

Celem Konkursu jest nagrodzenie tych, którzy przy rozwiązywaniu zadań wykażą się umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia, wyobraźnią i kreatywnością. Organizatorem "Złotej Żaby" jest swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej EKOS. Zadania konkursowe układa doświadczony zespół nauczycieli prowadzonych przez Fundację swarzędzkich szkół społecznych, we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UAM oraz Katedrą Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. „Złota Żaba" daje też nauczycielom narzędzia do pracy z uczniami zdolnymi. Pomocą dla nich i dla startujących w Konkursie jest wydany w 2018 r. zbiór zadań pt. Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą.

Drugi, finałowy etap oraz uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpią w marcu 2021 r. Na laureatów (do 20. miejsca) i wyróżnionych (kolejnych 20 miejsc) czekają prestiżowe statuetki Złotej Żaby, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu. Nagrodzeni zostaną także nauczyciele laureatów najwyższych miejsc.

W konkursie bierze udział kilka tysięcy uczniów rocznie. W przeprowadzenie etapu szkolnego angażuje się wielu nauczycieli - polonistów i matematyków. Konkurs jest współfinansowany przez: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański, samorządy innych powiatów, miast i gmin, w tym przez Miasto i Gminę Swarzędz. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Radio Poznań. Sponsorami są: ENEA Operator sp. z o. o., Biofarm sp. z o. o., Terravita sp. z o. o.

/wp/