Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jesienny Rajd Rowerowy

21.09.20

W sobotę, 19 września, odbył się Jesienny Rajd Rowerowy. Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech tras: Miejską, która wystartowała z rynku, Podmiejską z Zalasewa oraz Rodzinną - dookoła jeziora. Trasy miały wspólną metę przy Scenie nad Jeziorem.

Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek oraz mógł wziąć udział w konkursie, w którym można było wygrać zestaw upominkowy w postaci bonu do sklepu rowerowego Brodex wraz z rajdową koszulką Nową atrakcją rajdu było Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie - pod czujnym okiem Komendanta Swarzędzkiej Straży Miejskiej - dzieci sprawdzały swoją znajomość przepisów ruchu drogowego.

Podczas rajdu, który jest jednym z elementów działań informacyjnych projektu pt. „Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz - etap II", promowana była mobilność miejska ze szczególnym naciskiem na korzystanie z kolejowych połączeń aglomeracyjnych.

Dziękujemy uczestnikom za świetną zabawę oraz wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji. Zapraszamy na kolejne rajdy.

Przedsięwzięcie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 (Oś Priorytetowa 3 - Energia, Działanie 3.3 - Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałanie 3.3.3 - Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania.

/scsir/

fot. Aldona Młynarczak