Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Złota Tarcza dla Swarzędza podczas V edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 celów"

18.09.20

W czwartek, 17 września, odbyła się uroczysta, finałowa gala jubileuszowej, 5. edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów". Niezależne jury w poznańskim kinie Rialto dokonało wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie i artystycznie filmów. Swarzędz wystartował w konkursie z cyklem filmów promujących miejską akcję ,,Lokalnie - Solidarnie", zrealizowanych wspólnie ze Swarzędzką Telewizją Kablową.

Nagrody wręczano w 3 kategoriach (biznes, organizacje pozarządowe i samorządy). Złotą Tarczę otrzymali: Stowarzyszenie Fair Trade Polska, ING Bank Śląski  oraz Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Srebrna Tarcza trafiła do rąk Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, VOLVO Firmy Karlik , Stowarzyszenia UltraKrew oraz Nadleśnictwa Oborniki. Brązową Tarczą podzielili się Ergo Hestia, Volksvagen Motor Poland, Wągrowiec i Stowarzyszenie Żywa Przyszłość.

W sumie w trzech kategoriach do konkursu zgłoszone były aż 64 filmy.

Festiwal trwał od 10 września i towarzyszyły mu pokazy filmów konkursowych oraz pozakonkursowych, warsztaty i debaty na najważniejsze tematy związane z siedemnastoma celami przyświecającymi inicjatywie.

Do Poznania przyjechali znani i cenieni goście - Anna Dymna oraz Krzysztof Zanussi, którzy uzupełnili całość festiwalu krótkimi wprowadzeniami, dotyczącymi zrównoważonego rozwoju oraz najważniejszych wartości społecznych współczesnego świata.

Tytuł festiwalu upamiętnia, popularyzuje i bezpośrednio nawiązuje do działań ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju i 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals - SDGs). We wrześniu 2015 r. na Szczycie ONZ w Nowym Jorku światowi przywódcy przyjęli Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, zawierającą 17 celów i 169 zadań, które mają do 2030 roku poprawić sytuację na świecie. 17 celów to nic innego jak plan rozwoju świata, realizowany przez wszystkie państwa, zarówno rozwijające się, jak i rozwinięte. Od tego czasu w Polsce zaczęły pojawiać się inicjatywy związane z popularyzacją 17 globalnych celów. Taką inicjatywą jest Festiwal  Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów", który w tym roku odbył się już po raz piąty.

Dziękujemy organizatorom, kapitule oraz wszystkim uczestnikom. Cieszymy się z nagrody i z faktu, ze mogliśmy wziąć udział w takim szczytnym przedsięwzięciu.

Szczegółowy opis naszej akcji "Lokalnie - solidarnie" oraz wszystkie odcinki znajdą Państwo TUTAJ.

/ip/

fot. Izabela Paprzycka

Link do zdjeć (fot. Paulina Mielcarek):

https://photos.app.goo.gl/oKCCeZhNfhAMatPB9