Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach 2020 dla Unii Swarzędz przejdą do historii

17.09.20

W dniach 14-16.09 w Janowie Lubelskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.  Są to Mistrzostwa Polski  - najważniejsze zawody w roku dla grupy wiekowej kadetów (15-17 lat). Unię w tych zawodach, pod wodzą trenera Piotra Lenarczyka, reprezentowało 3 zawodników.

Jakub Siemiński w kategorii wagowej do 110kg wywalczył złoty medal! Popularny "Spejson" był faworytem i nie zawiódł. Wygrał wszystkie swoje pojedynki i zdobył pierwszy w swojej historii złoty medal Mistrzostw Polski. Zdobycie tego tytułu upoważnia naszego wychowanka do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata, natomiast z racji panującej pandemii na tę chwile zawody zostały odwołane i nie wiadomo czy w ogóle w 2020r się odbędą.

Olaf Cierzniewski w kategorii wagowej do 71kg wywalczył brązowy medal! W walce o brązowy medal pokonał przez przewagę techniczną z zawodnikiem z Olimpu Kostrzyn Borysewiczem Mateuszem. Olaf w półfinale nieznacznie przegrał  (na punkty 6-5) z późniejszym triumfatorem wagi Sebastianem Wesołowskim z Budowlanych Olsztyn. Bardzo niewiele brakowało by to Olaf zawalczył w finale tej kategorii. Niemniej jednak to ogromny sukces tego zawodnika i pierwszy medal Mistrzostw Polski Kadetów.

Piotr Chełek w kategorii do 80kg wywalczył brązowy medal! W walce o brązowy medal przez przewagę techniczną pokonał zawodnika z Targówka Warszawa Daniela Zawadzkiego. W półfinale również nieznacznie (na punkty 4-2) przegrał z późniejszym zwycięzcą kategorii. Piotr podobnie jak Olaf zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Kadetów. W 2018 również w Janowie Lubelskim wywalczył złoty medal na Mistrzostwach polski Młodzików (do lat 15).

Wyniki naszych zawodników bardzo cieszą, pierwszy raz w "nowożytnej" historii zapaśniczej Unii wracam z trzema medalami z tak ważnej imprezy - nie kryje zadowolenia trener Piotr Leonarczyk, który również uważa sukces za jeden z ważniejszych i największych w swojej karierze.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów oraz podziękowania dla naszych sponsorów, którzy są z nami cały czas.