Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sprawa śmieci: po interewencji burmistrza FB Serwis obiecuje poprawę

09.09.20

Przedstawiamy Państwu treść informacji, przekazanej dzisiaj (środa, 9 września) przez ZM GOAP, po interwencji burmistrza Swarzędza spowodowanej problemami z terminowym wywozem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy.

"Szanowny Panie Burmistrzu, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przedstawicieli Biura Związku ZM GOAP z firmą FB Serwis. Celem spotkania było omówienie sytuacji związanej z brakiem terminowego odbioru odpadów przez Wykonawcę w pierwszym tygodniu realizacji usługi. Podczas spotkania firma FB Serwis przedstawiła plan działań zaradczych i zobowiązała się do:

  • zwiększenia kadry odbierającej odpady o 3 nowe załogi,
  • wzmocnienia floty odbierającej odpady o 2 pojazdy. W kolejnych dwóch tygodniach na terenie Miasta i Gminy Swarzędz odpady odbierać będzie 11 pojazdów, a nie jak do tej pory 9,
  • przeprowadzenia uzupełniającej dystrybucji harmonogramów odbioru odpadów do dnia 14 września br.,
  • odbioru papieru oraz metali i tworzyw sztucznych z terenu osiedli z częstotliwością 3 razy w tygodniu,
  • odbioru szkła z terenu osiedli z częstotliwością 2 razy w tygodniu,
  • w przypadku zalegających odpadów będących wynikiem braku odbioru - przeprowadzenia interwencyjnych odbiorów w najbliższą sobotę,

W piśmie do burmistrza Swarzędza, podpisanym przez Katarzynę Jauksz-Zalewską - kierownika Działu Obsługi Klienta i Komunikacji ZM GOAP, czytamy również: "Ponadto Fb Serwis zapewnił (...), że na bieżąco reaguje na wszystkie zgłoszenia przekazywane przez ZM GOAP dot. braku odbioru odpadów i dokłada wszelkich starań, aby odbiór odbywał się bez dodatkowych zakłóceń. Zaistniałe problemy mają charakter przejściowy, a jakość świadczonej usługi z każdym dniem będzie ulegać poprawie."

- Najbliższe dni pokażą, czy obietnice te i zapewnienia znajdą pokrycie w rzeczywistości, czy też konieczne będzie podjęcie dalszych, bardziej stanowczych kroków wobec niesolidnego wykonawcy - komentuje treść powyższego pisma burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek.

/umig/