Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Z wojewodą o inwestycjach w naszej gminie

09.09.20

We wtorek, 8 września, w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek wraz z zastępcą burmistrza Grzegorzem Taterką, uczestniczyli w spotkaniu z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Tematem rozmowy były inwestycje rządowe, w tym inwestycje dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbyło się na zaproszenie wojewody, a uczestniczyli w nim również radny Rady Powiatu, Armin Niewiadomski oraz radny Rady Miejskiej w Swarzędzu Szymon Kurpisz.

Przypomnijmy, że dotychczas z Funduszu Dróg Samorządowych nasza gmina otrzymała już 4,657 mln zł na dwie ważne inwestycje. Pierwsza z nich, to zakończony już to II etap rozbudowy ulicy Transportowej. Całkowita wartość zadania to ponad 3,14 mln zł z czego 1,472 mln zł stanowi dofinansowanie. Przebudowywany został odcinek o długości ponad 800 m - od ul. Rivoliego do granicy naszej gminy z Poznaniem. Powstała tam nowa asfaltowa jezdnia o szerokości 7 metrów, asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m, oświetlenie typu LED oraz kanalizacja teletechniczna.

Równocześnie na ukończeniu jest już przebudowa ul. Dworcowej w Kobylnicy na prawie kilometrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Szkolnej. Inwestycja ta obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, odcinka kanalizacji sanitarnej oraz  brakujących przyłączy wodociągowych i do kanalizacji sanitarnej, kanalizację teletechniczną, chodnik, oświetlenie uliczne. Po modernizacji nowa jezdnia będzie miała szerokość 6 m. Inwestycja będzie ukończona jesienią bieżącego roku. Również na ten cel przyznano nam ponad 3,184 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak informuje burmistrz Marian Szkudlarek, obecnie staramy się o uzyskanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na kolejne inwestycje:

► budowa ul. Polskiej w Zalasewie, gmina Swarzędz - etap I,

► rozbudowa ul. Zygmunta Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz ulicy Pszennej w Łowęcinie,

► rozbudowa ulicy Adama Mickiewicza i Nowy Świat w Swarzędzu.

/mw/

fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki