Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Dwójka" na piątkę! Szkoła w Swarzędzu rozbudowana za 17 mln zł

02.09.20

Niespełna rok trwała rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Gdy 2 września, podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek zwrócił się do dzieci z pytaniem: Czy podoba Wam się ta szkoła? - odpowiedzią było zdecydowane: Taaaaaaaak!!!

Nic dziwnego. Dzięki gminnej inwestycji, kosztującej ok. 17 mln złotych, uczniowie swarzędzkiej „Dwójki" zyskali teraz bardzo dobre warunki do nauki. - Ta rozbudowa przeprowadzona została bardzo sprawnie, a nowa część szkoły na pewno spodoba się wszystkim i będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom. Nowe sale lekcyjne wraz zapleczem, nowa, obszerna i znakomicie wyposażona sala gimnastyczna, zewnętrzne boiska, piękny plac zabaw dla najmłodszych - wszystko to było bardzo potrzebne - podkreśla dyrektor SP 2 - Marlena Adolp.

Podczas uroczystości otwarcia rozbudowanej szkoły burmistrz Marian Szkudlarek skierował słowa podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego wykonania inwestycji. - Serdecznie dziękuję radnym Rady Miejskiej w Swarzędzu, moim zastępcom - Grzegorzowi Taterce i Tomaszowi Zwolińskiemu, wykonawcom z firmy Agrobex Sp. z o.o. i jej prezesowi Krzysztofowi Kruszonie, projektantom, wszystkim zaangażowanym w budowę pracownikom UMiG, a zwłaszcza Karolinie Tokłowicz-Wandachowicz z Wydziału Inwestycji, która każdego dnia doglądała przebiegu prac.

Jak podkreślił burmistrz Szkudlarek, inwestycje oświatowe to jeden z priorytetów swarzędzkiego samorządu, za co należą się słowa uznania także dla wszystkich burmistrzów i radnych poprzednich kadencji. - Modernizacji i rozbudowie poddane zostaną następne swarzędzkie obiekty oświatowe, do czego już się przygotowujemy - powiedział burmistrz.

Rozbudowana „Dwójka" poświęcona została przez księdza Szymona Likowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu. Goście, wśród których byli m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty Zbigniew Talaga,  radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,  Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Swarzędzu, sołtysi, przedstawicieli swarzędzkich instytucji i jednostek organizacyjnych oraz, oczywiście, rodzice uczniów „Dwójki",  zwiedzając rozbudowaną i odmłodzoną szkołę podkreślali, że jest ona teraz nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale po prostu ładna i przyjazna...

/mw/

fot. A.Młynarczak i M.Woliński

* * *

Jak już informowaliśmy, rozbudowa SP nr 2 w Swarzędzu to zadanie polegające na:

• rozbiórce obiektu sklepiku szkolnego o pow. 25,00 m2, rozbiórce istniejących schodów przy sali gimnastycznej o pow. 26,00m2, rozbiórce istniejącego utwardzenia boiska o pow. 1813,00m2, chodnika o pow. 95,00m2;

• rozbudowie istniejącego budynku szkoły o powierzchnię 1609,36m 2 stanowiącą dwukondygnacyjny budynek będący łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nowobudowaną, zawierającą salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz część dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze;

• wykonaniu zagospodarowania terenu: przestrzeni manewrowej dla pojazdów jednostek ratowniczych, dojść - chodników, placu postojowego dla samochodów osobowych, nowych trawników;

• budowie sieci wewnętrznych na działce: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej;

• budowie placu zabaw o pow. 515,20 m2 wykonanej z poliuretanu wraz z wyposażeniem w urządzenia zabawowe;

• wykonaniu nowych boisk sportowych: o nawierzchni naturalnej trawiastej o pow. 2800 m2, o nawierzchni poliuretanowej 1122,40 m2, bieżni sportowej o pow. poliuretanowej 341,00 m2, wraz z wyposażeniem w elementy sportowe: piłkochwyty, elementy do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej.

• wykonaniu i montażu nowej bramy wjazdowej i furtki, ławek - 40 sztuk, betonowych koszy na śmieci - 7 sztuk, wiaty śmietnikowej, wiaty na bramki sportowe, stojaka na rowery.