Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

01.09.20

1 września rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021... Uczniowie wracają do swoich szkół i rozpoczynają edukację w formie stacjonarnej. Przedszkola i żłobek, choć rozpoczęły już działalność 18 maja 2020 r., to od 1 września będą musiały zmierzyć się z dużo większą liczbą dzieci uczęszczających do placówki. Sytuacja spowodowana pandemią to ogromne wyzwanie dla wszystkich. Dziękuję Państwu za trud włożony w przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego.

Przed nami trudny rok szkolny. Jestem jednak przekonany, że ścisła współpraca Rodziców, Dyrektorów placówek oświatowych oraz Nauczycieli pozwoli na jego bezpieczną organizację. Pragnę Państwa zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, by wspierać Państwa w nadchodzącym czasie.

Mam nadzieję, że mimo panującej pandemii i związanych z nią obostrzeń mogliście wypocząć oraz nabrać sił do dalszej pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Wierzę, że razem uda nam się przezwyciężyć ten trudny czas i już niedługo będziemy mogli znów cieszyć się normalnością.

Drodzy uczniowie, niech każdy dzień będzie przygodą, która pozwoli osiągnąć zamierzone cele. Nie ustawajcie w zgłębianiu wiedzy! Nauczycielom życzymy, aby ich zaangażowanie przynosiło satysfakcję zawodową, a wszelkie trudności tylko umacniały ich w tej trudnej misji. Rodzicom - wiary we własne dzieci, aby napawały Was dumą.

Powodzenia!

Marian Szkudlarek

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

* * *

Dla zapewnienie dzieciom w przedszkolach i uczniom w szkołach stabilizacji i bezpieczeństwa od 1 września 2020 r., jednocześnie zgodnej z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadziliśmy zmiany w dotychczasowej działalności przedszkoli i szkół. Szczegółowe informacje na ten temat podajemy TUTAJ.