Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dostaniemy 200 tys. zł dofinansowania na modernizację przejść dla pieszych. Dwa projekty swarzędzkie jednymi z najlepszych spośród 68 w kraju!

20.07.20

Miło nam poinformować, że aż dwa projekty zgłoszone przez Gminę Swarzędz uzyskały dofinansowanie w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Należy zaznaczyć, że rywalizacja w Programie była bardzo duża. W pierwszym etapie, na szczeblu wojewódzkim, do Wojewody Wielkopolskiego zgłoszonych zostało 66 projektów, z których do drugiego etapu wybrano 20. Wytypowane projekty przesłane zostały następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji celem weryfikacji w kolejnym etapie procedury naboru.

Łącznie do Ministerstwa wpłynęło 314 lokalnych propozycji, z których do dofinansowanie uzyskało 68 projektów, w tym aż dwa z Gminy Swarzędz!

Łączna kwota dofinansowania dla naszej gminy wyniesie 200.000 zł.

W ramach projektów zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Cieszkowskiego (w pobliżu: ul. Nowy Świat, ul. Kobylnickiej, ul. Kwaśniewskiego) oraz przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Święty Marcin na wysokości ul. Wielkiej Rybackiej, ul. Piaski oraz ul. Granicznej. Wytypowane przejścia zostaną doświetlone lampami typu LED (51W) i wyposażone w aktywne oznakowanie pionowe (pulsatory). Zamontowane zostaną również aktywne lampy LED (6W) - IVS oraz zastosowane zostanie nowe oznakowanie poziome (farba odblaskowa).

Ponadto, w ramach przedmiotowych projektów zostaną przeprowadzone w placówkach oświatowych mieszczących się na terenie Gminy Swarzędz działania edukacyjne w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze.

/aw/