Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Żegnamy Panią Barbarę Brodowską-Właźlińską

18.06.20

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Barbary Brodowskiej - Właźlińskiej, mieszkanki Swarzędza, odznaczonej wyróżnieniem honorowym ,,Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz".

Pani Barbara całe swoje życie poświęciła pracy na rzecz rozwoju naszego miasta.

Po ukończeniu studiów na Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu na Wydziale Chemicznej Technologii Drewna, podjęła pracę w Swarzędzkich Fabrykach Mebli. Następnie swoją zawodową ścieżkę (otrzymawszy już tytuł Doktora Nauk Technicznych) kontynuowała w Ośrodku Badawczo - Rozwojowym Meblarstwa w Poznaniu, otrzymując dyplom Inspiratora i Organizatora Wynalazczości i Racjonalizacji Meblarstwa. Następnie, W 1984 roku rozpoczęła pracę dydaktyczną w Zespole Szkół Zawodowych w Swarzędzu, której celem było współorganizowanie i prowadzenie w szkole klasy Technikum Technologii Drewna dla Dorosłych.

W 1994 roku Barbara Brodowska - Właźlińska wystartowała z powodzeniem w wyborach do Rady Miejskiej w Swarzędzu i została Przewodniczącą Rady. W tym czasie kierując Radą Miejską i prowadząc jej obrady była autorką wielu cennych inicjatyw i uchwał. To z jej inicjatywy w roku 1996 ustanowiono Patrona Miasta i Gminy - Świętego Józefa i Święto Patrona w dniu 19 marca. Później była pomysłodawczynią oraz przyczyniła się do zbudowania pomnika Świętego Józefa na skrzyżowaniu ulic Cieszkowskiego i Wrzesińskiej. W latach 1998 - 2002 będąc radną pełniła społecznie funkcję Członka Zarządu Gminy Swarzędz. Z jej inicjatywy powstało wiele nowych inwestycji na terenie miasta i gminy Swarzędz, w tym między innymi pływalnia "WODNY RAJ".

Pani Brodowska - Właźlińska bardzo aktywnie angażowała się w życie społeczne naszego miasta, starając się także pomagać innym. W 1992 roku założyła przy parafii Świętego Marcina w Swarzędzu - parafialny Zespół "Caritas". Aktywnie włączyła się także w pomoc dla Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej troski w Swarzędzu, za co przyznano jej Honorowe Członkostwo i Odznakę Przyjaciela Stowarzyszenia.

Pani Barbara urodziła się, przez całe życie mieszkała i w wieku 83 lat zmarła w Swarzędzu.

Rodzinie Zmarłej szczere wyrazy współczucia składają: Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu Barbara Czachura oraz radni Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Pogrzeb śp. Barbary Brodowskiej - Właźlińskiej  odbędzie się w piątek 19 czerwca o godz. 11:00 na cmentarzu parafialnym przy kościele św.Marcina w Swarzędzu.